Макрон таємно готує референдум за гаслами "жовтих жилетів"
Президент Франції Еммануель Макрон планує наприкінці травня провести в країні референдум, щоб збити хвилю протестів, повідомляє видання Le Journal du Dimanch.
Президент Франції Еммануель Макрон потай веде підготовку до референдуму із широкого кола питань, пов'язаних із протестами "жовтих жилетів", що тривають у Франції. Про це 2 лютого повідомило видання Le Journal du Dimanch із посиланням на високопосадові джерела.
Співрозмовник видання розповів, що референдум можуть провести в день виборів у Європарламент, 26 травня.
Міністерство внутрішніх справ Франції вже веде попередні переговори з друкарнями та постачальниками паперу, щоб оперативно провести тендер на друк бюлетенів, щойно адміністрація президента дасть на це дозвіл.
У зв'язку з рішенням уряду Франції підвищити із 2019 року податок на дизельне пальне і бензин у Франції в середині листопада 2018 року почалися акції протесту. Мітингувальники заявляли, що підвищення призведе до зростання цін, в уряді пояснили ці плани боротьбою за охорону навколишнього середовища.
Протестний рух дістав назву "Жовті жилети", оскільки демонстранти одягнені у флуоресцентні жилети, які мають бути в усіх автомобілях Франції.
1 грудня протести переросли у заворушення. Мітингувальники кидали каміння, зводили барикади, перевертали і підпалювали машини. Поліція застосувала сльозогінний газ і водяні гармати. Демонстранти також розмалювали стіни Тріумфальної арки і пошкодили її статуї.
5 грудня Макрон на тлі масових акцій протесту відмовився від планів підвищити податок на пальне. Однак протести і заворушення не припинилися.
За час акцій "жовтих жилетів" у Франції загинуло 11 осіб.
13 січня президент опублікував на сайті Єлисейського палацу лист, у якому закликав громадян країни взяти участь у загальнонаціональних дебатах на тему основних соціально-економічних проблем держави. Дебати триватимуть до 15 березня і мають відповісти на головні запитання, які було порушено під час протестів.
Макрон назвав чотири основні теми для обговорення. Це оподаткування та державні витрати, організація роботи держави та державних органів, екологічна реформа, а також питання демократії, зокрема з використанням референдумів.