Мін'юст США прирівняє хакерські атаки до тероризму після зламу Colonial Pipeline

Про атаку на Colonial Pipeline стало відомо 9 травня
Фото: EPA
Міністерство юстиції США після зламу Colonial Pipeline підвищило пріоритет розслідування атак програм-вимагачів до рівня тероризму. Про це 4 червня повідомило агентство Reuters.

Агентство посилається на внутрішній документ міністерства, надісланий 3 червня в офіси прокуратури США по всій країні. У ньому згадують атаку на Colonial Pipeline як приклад "загрози, яка зростає і якою є для країни програми-вимагачі та цифрове вимагання".

Головний помічник заступника генерального прокурора міністерства юстиції США Джон Карлін заявив, що інформацію про розслідування програм-вимагачів на місцях буде централізовано координувати нещодавно створена група у Вашингтоні.

Згідно з керівництвом мін'юсту, до списку розслідувань, які тепер потребують централізованого повідомлення, входять справи, пов'язані з: контрантивірусними службами, незаконними онлайн-форумами або торговими майданчиками, криптовалютними біржами, послугами "куленепробивного" хостингу, ботнетами й онлайн-послугами з відмивання грошей.

Під послугами "куленепробивного" хостингу мають на увазі послуги реєстрації непрозорої інтернет-інфраструктури, які допомагають кіберзлочинцям анонімно проводити вторгнення.

Ботнет – це група скомпрометованих під'єднаних до інтернету пристроїв, якими можна маніпулювати, щоб спричинити цифровий хаос. Хакери створюють, купують і здають в оренду бот-мережі для здійснення кіберзлочинів, починаючи з рекламного шахрайства й закінчуючи великими кібератаками.

Контекст:

Про атаку на Colonial Pipeline стало відомо 9 травня. Цей трубопровід транспортує 45% дизельного пального, гасу і бензину на східне узбережжя США. Через кібератаки його роботу було заблоковано до 13 травня. За даними ЗМІ, Colonial Pipeline виплатила хакерам, які влаштував кібератаку, $5 млн викупу.

ФБР підтвердило, що хакерську атаку на Colonial Pipeline дійсно провело угруповання Darkside. "Є вагомі підстави думати, що злочинці, які скоїли напад, живуть у Росії", – заявив президент США Джо Байден. Він зазначив, що ФБР не вважає причетними до атаки уряд або президента РФ.

За даними Associates Press, Darkside – це угруповання професійних вимагачів, яке діє із серпня минулого року. За їхніми заявами, вони не атакують лікарень та будинків людей похилого віку, освітніх або урядових об'єктів та жертвують частину свого виторгу на благодійність. Також угруповання не атакує країн пострадянського простору.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков 11 травня заявив, що Росія "не має жодного стосунку" до кібератаки на американську компанію Сolonial Pipeline.