Москва буде затягувати зі скасуванням санкцій проти Туреччини, очікуючи від Анкари доказів любові до Росії – Яременко G

Яременко: Найбільш чутливою для Туреччини є заборона Росії на працевлаштування турецьких будівельників
Фото: Богдан Яременко / Facebook

Росія намагається домогтися від Туреччини хоча б візуальних реверансів у свій бік, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український дипломат Богдан Яременко.

Росія не буде поспішати зі скасуванням санкцій проти Туреччини. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив український дипломат, колишній генеральний консул України в Стамбулі, голова благодійного фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко, коментуючи зустріч президента РФ Володимира Путіна і турецького лідера Реджепа Ердогана, що відбулася напередодні в Сочі.

"Путін і Ердоган менше ніж місяць тому зустрічалися в Петербурзі і домовилися абсолютно про те саме – про скасування санкцій. Тобто нічого нового вони не сказали. Та й не було ніяких турецьких санкцій. Були й залишаються лише обмеження з боку РФ. І судячи з усього, Москва не поспішає їх знімати, граючи в хитру дипломатію. Росія намагається домогтися від Туреччини хоча б візуальних реверансів у свій бік. Наприклад, це можуть бути запевнення Ердогана в дружбі з РФ тощо", – зазначив Яременко.

За його словами, для турецької сторони важливо відновити роботу своїх будівельних компаній у Росії.

"Найбільш чутливою для Туреччини є заборона Росії на працевлаштування турецьких будівельників. Для Анкари важливо домогтися створення нормальних умов для роботи своїх компаній на території РФ. Я думаю, Москва буде затягувати зі скасуванням санкцій проти Туреччини, очікуючи від Анкари доказів любові до Росії – якихось дій чи обіцянок. Тобто Путін просто грає з Ердоганом", – підкреслив дипломат.

На його думку, зближення Москви й Анкари практично не позначиться на ситуації в Україні.

"Чи позначиться зближення Туреччини і РФ на Україні? Вони й раніше співпрацювали. Урозріз із нашими інтересами йде тільки їхнє спільне будівництво газопроводу. Але на це ми вплинути не можемо. Туреччина фактично проводить політику перетворення в європейський енергетичний хаб. Це їхні національні інтереси. Те, що ми можемо втратити можливість здійснювати транзит російського газу в інші європейські країни, це найнеприємніший для нас момент. А все інше не так суттєво", – резюмував Яременко.

Відносини між Туреччиною і Росією різко погіршилися після того, як 24 листопада 2015 року російський бомбардувальник Су-24 був збитий турецьким винищувачем F-16. У підсумку загинули пілот Су-24 і морський піхотинець, який брав участь у рятувальній операції на місці аварії. Президент РФ Володимир Путін розцінив атаку на бомбардувальник як "воєнний злочин" турецької влади. Водночас Туреччина заявила, що це була відповідь на порушення її повітряних кордонів. Після цього Кремль запровадив антитурецькі санкції.

У грудні 2015 року російський уряд склав список продуктів, заборонених для ввезення з Туреччини – вводили заборону на імпорт у Росію турецьких огірків і помідорів, ріпчастої цибулі, цвітної капусти і броколі.

Наприкінці червня 2016 року Ердоган попросив пробачення у Москви за інцидент із бомбардувальником, після чого відносини Москви й Анкари стали поліпшуватися.

9 серпня турецький президент уперше відвідав Росію після листопадової події. Після зустрічі з Ердоганом Путін заявив, що Москва почне поетапне зняття санкцій.

10 березня 2017 року уряд РФ ухвалив постанову, яка зменшує перелік турецької продукції, забороненої до ввезення в Росію. Зокрема, було знято ембарго на постачання цибулі, цвітної капусти і броколі.

3 травня Путін заявив, що відновлювальний період у російсько-турецьких зв'язках завершено. За його словами, з Туреччини буде знято всі торговельні обмеження, крім постачань помідорів.