На Заході зацікавилися ідеєю скасування санкцій проти російських олігархів в обмін на фінансування відновлення України – ЗМІ
Про це 26 травня написало Associated Press із посиланням на джерела.
24 травня німецьке видання Handelsblatt зазначило, що міністерка фінансів Канади Христя Фріланд повідомила представникам G7 на останньому засіданні "Великої сімки" 19 травня, що дістала пропозицію від російських бізнесменів передати значну частину підсанкційних активів на допомогу Україні в обмін на зняття з олігархів санкцій.
Один зі співрозмовників Associated Press розповів, що "українська сторона в курсі цих дискусій". За його словами, зараз "це лише ідея", але західні союзники виявили цікавість.
Агентство наголошує, що така пропозиція може допомогти усунути юридичні перешкоди для влади в таких країнах, як Німеччина, де планка конфіскації заморожених активів дуже висока.
За даними дослідження, проведеним Національним економічним бюро США 2017 року, на рахунках російських олігархів у Великобританії, Швейцарії, на Кіпрі та в інших офшорних банківських центрах зберігають до $800 млрд. Ці статки, які належать кільком сотням надбагатих людей у РФ, приблизно дорівнюють статкам інших 144 млн жителів Росії, вказує Associated Press.
Деякі російські олігархи мають подвійне громадянство – у Великобританії та інших західних країнах.
У G7 входять США, Канада, Німеччина, Франція, Італія, Великобританія та Японія.
Контекст:
На початку війни ЄС та його союзники заморозили приблизно $300 млрд валютних резервів Центробанку Росії. 15 березня радник президента України Олег Устенко в ефірі національного телемарафону повідомив, що "ці кошти вже зарезервовані для нас, плюс туди надходитимуть гроші від продажу заарештованого майна російської так званої еліти".
Через санкції на Заході почали заарештовувати активи російських бізнесменів. Наприклад, у Євросоюзі заморозили майно російських бізнесменів на €10 млрд.
5 травня голова Європейської ради Шарль Мішель підтвердив, що ЄС працює над юридичною процедурою конфіскації російських активів. "На мою думку, це питання справедливості – не лише заморозити активи, а й конфіскувати їх, щоб зробити ці гроші доступними для відновлення України", – наголосив Мішель. Аналогічну процедуру готує Канада.
Генеральний прокурор США Меррік Гарланд 26 квітня заявив, що міністерство юстиції країни підтримає зусилля щодо передання заарештованих активів РФ Україні. Група американських сенаторів подала законопроєкт, який має заблокувати не лише валютні, а й золоті запаси РФ за кордоном.