Нардепка Шуляк запропонувала створити міжпарламентську платформу для прозорих правил відновлення України
Щоб відновлення міст України після війни відбувалося прозоро, до цього процесу потрібно залучити українських та іноземних парламентаріїв, які створять міжпарламентську групу. Із такою ініціативою виступила голова партії "Слуга народу", народна депутатка Олена Шуляк на конференції з питань відновлення України у швейцарському місті Лугано, пише "РБК-Україна".
"Партія "Слуга народу" ініціює створення міжпарламентської платформи для забезпечення нагляду за прозорим процесом відбудови українських міст. Взаємодія на рівні груп депутатів із країн-партнерів дозволить побудувати справедливі та довірливі стосунки з усіма учасниками процесу відбудови – донорами відновлення, Українською державою та громадянським суспільством. Саме законотворці мають сформувати єдині зрозумілі правила такої взаємодії. Український парламент та уряд зобов’язані гарантувати ефективне та прозоре використання всієї міжнародної допомоги з відбудови. І нова міжпарламентська платформа може стати інструментом забезпечення цих гарантій", – цитує агентство слова Шуляк.
Політикиня наголосила, що Україна забезпечить єдину політику для всіх донорів, які працюватимуть над відновленням України: для країн, альянсів і приватних компаній системний підхід до відновлення міст.
Нардепка повідомила, що парламент уже розпочав роботу над законопроєктами, які мають забезпечити цей процес. За її словами, серед таких ініціатив – законопроєкт №7282 про комплексний план відновлення областей, проєкт закону №7398, що має на меті перевести фокус на цивільну безпеку в містобудуванні, та №6485 – про будівництво нового енергоефективного житла.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
4 липня у швейцарському Лугано відбувається конференція з питань відновлення України.
Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого. 14 червня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що українці через "Дію" подали понад 206 тис. заяв про пошкоджене чи зруйноване житло. "За найменшими підрахунками, пошкоджено 45 млн м&³2; житла. Деякі міста та села майже повністю зруйновані", – зазначив глава Кабміну.
За оцінкою глави Мінінфраструктури Олександра Кубракова станом на 19 квітня, унаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україні було пошкоджено або зруйновано до 30% інфраструктури, на її відновлення знадобиться приблизно два роки.
Відновлювати країну влада України має намір насамперед коштом заарештованих активів РФ, заявляв глава уряду.
Європейський інвестиційний банк пропонує структуру фінансування, яку раніше використовували під час пандемії COVID-19, щоб допомогти відновити Україну. 4 червня агентство Reuters повідомило, що інвестиції можуть сягнути €100 млрд.