"Нацисти і все, що про них говорити". Лукашенко доручив закрити "кожен метр кордону" Білорусі з півдня і заходу
Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, доручив закрити "кожен метр кордону" Білорусі з Півдня і Заходу. Про це 5 серпня повідомляє сайт президента Білорусі.
"Від сьогодні жодна нога на територію Білорусі із суміжної сторони, чи то з Півдня, чи із Заходу, ступити не повинна... Тут міністр МВС, міністр оборони. Закрийте кожен метр кордону. Ми не дарма вкладали колосальні кошти у прикордонні війська, у наші взагалі силові структури. Народ наш має почуватися спокійно, він має знати, що є мужики, які готові їх захистити. Ось це ми маємо зробити. Елементарно", – стверджує Лукашенко.
Він вважає, що сусідні країни можуть виселити в Білорусь нелегальних мігрантів.
"Не дай боже [суміжні країни] почнуть реалізовувати тактику виселення людей, яких вони туди покликали через офіційні пропускні пункти. Це вже... Ви знаєте наслідки, вони – теж. Тому нехай думають. Ми їх попередили, а вони нехай думають. М'яч на їхньому боці. Але дійти до того, щоб убивати людей і напівживих викидати на нашу територію... Ну нацисти і все, що про них говорити", – сказав Лукашенко.
Контекст:
За даними міністерства внутрішніх справ Литви станом на 3 серпня, 2021 року литовсько-білоруський кордон незаконно перетнуло 4026 мігрантів.
У Литві вважають, що Лукашенко навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні. Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте стверджувала, що перевезенням мігрантів займаються легальні білоруські компанії, які спеціалізуються на туристичному бізнесі. МВС Литви 3 серпня повідомило, що в Литві виявили групу нелегалів у супроводі автомобіля, який використовують у Держприкордонкомітеті Білорусі.
У зв'язку з припливом нелегальних мігрантів, який зростає, уряд Литви 2 липня оголосив надзвичайну ситуацію. 13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією, а 3 серпня Литва почала повертати в Білорусь нелегалів. Поки жодному іноземцю в Литві притулку не надали.
Єврокомісія допоможе Литві подолати міграційну кризу, яка виникла на кордоні з Білоруссю. Про це 2 липня заявляла глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Для контролю кордону з Білоруссю ЄС передав до Литви прикордонні патрулі та вертольоти.
Через наплив мігрантів Литва запропонує Євросоюзу ввести нові санкції проти Білорусі, заявив 12 липня голова МЗС країни Габріелюс Ландсбергіс. За його словами, "використання мігрантів як зброї проти країн ЄС навіть цинічніше, ніж викрадення літака Ryanair".
Польща 21 липня заявила про передання гуманітарної допомоги Литві у зв'язку зі складною ситуацією через наплив мігрантів через Білорусь. Допомогу Литві у вигляді колючого дроту і загороджувального дроту вирішили надати Україна та Естонія.
На тлі напливу мігрантів з Білорусі у МВС Литви запропонували ввести надзвичайний стан у прикордонних самоуправліннях, а Служба охорони держкордону планує обладнати 508 км чотириметровою огорожею з колючим дротом на литовсько-білоруському кордоні.