Невзлін: На виборах президента Білорусі Путін легко здав представника "Газпрому", який зараз сидить, передомовившись із Тарганом G

Невзлін назвав Лукашенка (на фото праворуч) Тарганом
Фото: ЕРА

У Росії працювала експертна група, яка давала президенту Володимирові Путіну правильні поради. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив російсько-ізраїльський бізнесмен, один із колишніх керівників нафтової компанії ЮКОС Леонід Невзлін.

"Усі ці групи по Білорусі та Україні давали правильні поради на користь Путіна як президента Росії. Але не відповідали його інтересам. Тому білоруську групу він зрадив тоді, коли зрештою не підтримав того, кого обрали замість бацьки... Це був представник "Газпрому", – сказав він.

Бізнесмен уточнив, що йдеться про людину, яка сидить. Очевидно, про Віктора Бабарика, який протягом 20 років керував "Белгазпромбанком", акціонерами якого є російські "Газпромбанк" і "Газпром". Він пішов із цієї посади у травні 2020 року, коли вирішив балотуватися на пост президента Білорусі. Бабарика не допустили до виборів, які відбулися в серпні 2020 року.

"Зрештою ж Путін його легко здав, передомовившись із бацькою (Олександром Лукашенком, який перебуває при владі в Білорусі. – "ГОРДОН"). Бо з бацькою йому було затишно. Вибачте. Білоруси зараз мене чують – і за слово "бацька" ненавидітимуть. Я його ненавиджу не менше за них. Нехай вони вибачать мені. Таргана", – пояснив Невзлін.

Мільярдер Невзлін: Рішення про повномасштабне вторгнення в Україну визріло в Путіна, коли на зустрічі "Нормандської четвірки" Зеленський відмовився підписати угоду. Читайте повне інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

18 червня 2020 року Бабарика та його сина затримали, а пізніше взяли під варту. За версією слідства, Бабарико був організатором незаконних дій у банку, намагався впливати на свідків, приховувати сліди злочинів. Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за ч. 2 і ч. 3 ст. 285 Кримінального кодексу Білорусі (створення злочинної організації чи участь у ній).

У білоруському КДБ стверджували, що до діяльності Бабарика причетні "ляльководи" з-поміж "великих начальників у "Газпромі" і що затримання не пов'язані з виборчою кампанією в Білорусі. У МЗС Білорусі говорили, що ексбанкір може бути причетним до відмивання грошей та ухилення від сплати податків.

6 липня 2021 року Бабарика засудили до 14 років ув'язнення. У своєму останньому слові в суді банкір відмовився визнавати провину.