Нідерланди збираються до кінця року відмовитися від російського газу і вугілля
Уряд Нідерландів вирішив відмовитися від імпорту російських енергоносіїв до кінця 2022 року. Про це 22 квітня повідомила газета De Telegraaf.
Зокрема, Нідерланди збираються припинити імпорт вугілля з Росії не пізніше ніж 11 серпня цього року.
Уряд країни також хоче "якнайшвидше припинити" імпорт нафти з Росії. Для цього влада Нідерландів звернулася до Європейської комісії з проханням вивчити, як Європа може скоротити закупівлю російської нафти зі збереженням достатньої надійності постачання.
У межах відмови від російських енергоносіїв Нідерланди готуються на найближчу зиму максимально заповнити газосховища. Зокрема, державна компанія Energie Beheer Nederland планує заповнити газосховище Бергемеєр на 70% його потужності. Загальні витрати на це залежать від ціни на паливо та оцінюють у €623 млн.
Влада країни вважає, що завдяки значним інвестиціям у сталий розвиток споживання газу в Нідерландах можна скоротити приблизно на 9 млрд м&³3; до 2025 року. Це більше, ніж весь імпорт газу з Росії (майже 6 млрд м&³3;).
Окрім того, планують збільшення імпорту скрапленого газу. Його зберігають на газових терміналах у Роттердамі та Емсгафені. Влада планує до кінця року імпортувати приблизно 8 млрд м&³3; додаткового скрапленого газу.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Захід ввів проти РФ кілька пакетів санкцій, а також став масово відмовлятися від російських нафти і газу та шукати їм альтернативу.
США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів, Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти та газу. Австралія оголосила заборону імпорту російських енергоносіїв з 25 квітня. Німеччина 20 квітня заявила, що вдвічі скоротить імпорт нафти з РФ до літа і повністю відмовиться від неї до кінця 2022 року.
Після того, як російська армія вийшла з Київської області і стало відомо про звірства окупантів проти мирних жителів України, Європарламент закликав ЄС негайно ввести ембарго на російські нафту, газ, вугілля і виключити РФ з G20.
Водночас Австрія та Угорщина заявили, що не підтримають ембарго ЄС на російський газ. Молдова також не має наміру відмовлятися від російських енергоносіїв.