Німеччина дасть Україні важкі танки, якщо одночасно це зроблять "друзі й союзники" – Шольц
За його словами, він, як і раніше, переконаний у необхідності "координувати передавання зброї в Україну із союзниками". Виступаючи на з'їзді Соціал-демократичної партії (СДП), німецький політик сказав, що "Німеччина не піде сама".
Шольц підкреслив, що ФРН "завжди залишатиметься в єдності зі своїми друзями та союзниками, усе інше було б безвідповідально у такій небезпечній ситуації". Агентство зазначило, що канцлер завжди наголошував на важливості "недопущення ескалації конфлікту в Україні або надання Росії приводу вважати її стороною війни".
Напередодні міністр економіки Німеччини Роберт Габек заявив, що вважає за можливе постачання Україні танків Leopard. ФРН погоджує свої дії з іншими країнами, і рішення надалі ухвалюватимуть "у межах цього коридору", сказав він. Габек наголосив на "великому імпульсі" в рішеннях Німеччини про передання українській армії великого спектра зброї, зокрема бойових машин Marder.
Контекст:
Німеччина від початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту й погодилася постачати озброєння в Україну.
ЗСУ, зокрема, Німеччина вже надала протитанкову зброю, самохідні гаубиці, зенітні самохідні установки Gepard, систему ППО, РСЗВ, а також каски, спорядження, намети й медикаменти.
Україна неодноразово зверталася до Німеччини із проханням передати танки, але діставала відмову.
Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман 27 грудня заявила, що вважає великою помилкою відмову Шольца доправити Україні танки. "З огляду на все, російський наратив працює і заважає декому в канцелярії дати Україні такі необхідні танки. Будь-хто, хто фантазує про те, що буде перетнуто "червону лінію" Росії, розповідає історію агресора, а не жертв", – наголосила вона.