Німеччина пояснила, чому проти від'єднання Росії від SWIFT
Зупинення участі Росії у глобальній системі міжбанківських платежів SWIFT буде технічно складно організувати. Про це заявив 25 лютого на брифінгу речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт, зазначає Reuters.
Також, за його словами, це матиме "значний вплив на трансакції для Німеччини і німецького бізнесу у Росії.
Гебештрайт додав, що Німеччина була не єдиною країною, яка мала сумніви щодо від'єднання Росії від SWIFT, заявивши, що в Італії та Франції вони теж є.
Він додав, що низка держав була проти введення будь-яких санкцій проти Росії, пов'язаних із постачанням нафти і газу, і сказав, що Німеччина буде рада, якщо Швейцарія приєднається до санкцій.
Система SWIFT дає змогу банкам і компаніям обмінюватися фінансовими повідомленнями по всьому світу. Для розрахунків у Росії є й інші способи роботи, проте міжнародні трансакції без SWIFT неможливі. Від'єднання від SWIFT завдасть серйозного удару по банках РФ та її здатності вести торгівлю за межами країни, зазначила британська газета Financial Times.
Канал CNN повідомляв, що чотири європейські країни – Німеччина, Італія, Угорщина та Кіпр – блокують від'єднання Росії від SWIFT у пакеті санкцій за напад на Україну.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про так звану "спеціальну воєнну операцію" російських військ в Україні. Він заявив, що її мета – "демілітаризація і денацифікація України".
Після звернення Путіна у багатьох містах України, зокрема у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, почали повідомляти про звуки вибухів.
Приблизно о 5.00 збройні сили Російської Федерації атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктів. За даними радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, Росія застосовує реактивні системи залпового вогню "Град".
Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.
Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив про введення воєнного стану по всій країні. Верховна Рада затвердила це рішення. Президент закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно, для підтримки Збройних сил України" і пообіцяв, що всім охочим захищати Україну видаватимуть зброю.
Станом на вечір 24 лютого, за інформацією президента, загинуло 137 українських військовослужбовців, поранено 316. Але ворог, як наголосив Зеленський, зазнає серйозних втрат. Відомо, що українські сили збили сім російських літаків і кілька вертольотів. Також є інформація про захоплених у полон окупантів.
Про введення санкцій проти Росії заявили, зокрема, США і Великобританія.