Німеччина і Катар домовилися про енергетичне партнерство, щоб диверсифікувати постачання з РФ

Угоду про партнерство підписали міністр енергетики Катару Саад Шеріда Аль-Кааб і міністр економіки Німеччини Роберт Габек
Фото: EPA
Німеччина і Катар 20 травня підписали угоду про поглиблення своєї співпраці в галузі енергетики, оскільки Берлін прагне диверсифікувати свої постачання природного газу та відмовитися від використання російського газу. Про це повідомили агентство Reuters і канал Al Jazeera.

Угоду про партнерство у Берліні підписали міністр енергетики Катару Саад Шеріда Аль-Кааб і міністр економіки Німеччини Роберт Габек. Вона передбачає регулярні зустрічі між владою обох країн і створення робочої групи, яка займатиметься розвитком торговельних відносин у галузі СПГ і водню, а також групу, присвячену поновним джерелам енергії.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц пізніше на спільній пресконференції з еміром Катару заявив, що Катар як один із найбільших у світі експортерів СПГ відіграватиме центральну роль у стратегії Німеччини з диверсифікації від російського імпорту.

Як зазначають джерела Reuters, договір поки не означає, що буде укладено довгострокові угоди щодо СПГ. За їхніми словами, ці переговори зіткнуться з труднощами, оскільки Берлін не хоче погоджуватися на умови Катару щодо підписання угод строком не менше ніж 20 років, щоб забезпечити величезні обсяги СПГ, які необхідні Німеччині для зниження своєї залежності від російського газу.

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, Захід ввів проти РФ кілька пакетів санкцій, а також став відмовлятися від російських нафти й газу і шукати їм альтернативу.

Зокрема, ембарго на імпорт російських нафти й газу вже ввели США, Канада та Австралія, Великобританія до кінця 2022 року має намір повністю відмовитися від постачання російських енергоносіїв. Країни ЄС зараз обговорюють введення нафтового ембарго.

Німеччина дуже залежить від імпорту російського газу, тому заклики ввести газове ембарго проти РФ викликають неоднозначну реакцію у ФРН, зазначає "Немецкая волна". За останніми даними мінекономіки, залежність Німеччини від російського газу після нападу РФ на Україну скоротилася з 55% до 35%.

ЗМІ повідомляли, що Німеччина також готується до ймовірного раптового зупинення постачання російського газу, розробляючи екстрений пакет, який може передбачати контроль над критично важливими компаніями.