Остін та Умєров зустрілися в Пентагоні за зачиненими дверима

Перед початком дискусій за зачиненими дверима Остін публічно підтвердив, що США підтримують Україну
Фото: defense.gov

Міністр оборони США Ллойд Остін провів у Пентагоні зустріч з міністром оборони України Рустемом Умєровим. Про це 6 грудня повідомляє пресслужба Пентагону.

У Пентагоні наголосили, що перед початком дискусій за зачиненими дверима Остін публічно підтвердив, що США підтримують Україну.

"Україна повернула більше ніж половину території, захопленої Росією від початку її неспровокованого вторгнення в лютому 2022 року. Тому ми підтримуватимемо Україну довго. Я впевнений, що наші союзники й партнери – теж", – заявив Остін.

Як заявили в Пентагоні, двостороння дискусія базувалася на розмовах, які відбулися в листопаді, й охоплювала стратегічні цілі України на 2024 рік та довгострокове планування.

Остін також зупинився на значенні конференції зі зміцнення оборонно-промислової бази України, організованої Білим домом, а також міністерствами торгівлі й оборони США.

"Ми обговорили шляхи зміцнення партнерства між Україною та оборонною промисловістю США", – сказав Остін.

На думку міністра, це підкреслює прихильність Америки до "вільної та суверенної України, яка може захистити себе сьогодні й стримати подальшу російську агресію в майбутньому".

Умєров подякував Остіну за проведення двосторонніх дискусій та організацію оборонної конференції у Вашингтоні.

"Ми вважаємо цю конференцію... значним проривом у розвитку нашої військово-технічної співпраці. Це один із головних елементів підвищення самодостатності України", – наголосив глава МО України.

Остін на зустрічі також підтвердив надання 52-го пакета військової допомоги Україні із запасів США.

За даними Reuters, представники Міноборони України під час зустрічі подали "список озброєнь для задоволення потреб сил оборони України". Зокрема, Україна подала запит до США на вертольоти Apache і Black Hawk, винищувачі F-18, літаки Globemaster, а також складні системи ППО THAAD.

Контекст:

США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Крім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї. За даними Пентагону станом на 6 грудня, США виділили Україні понад $44,8 млрд на допомогу у сфері безпеки від початку правління адміністрації президента Джо Байдена, зокрема $44,2 млрд – від початку широкомасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну 24 лютого 2022 року.