Пандемія COVID-19. Індія ввела заборону на експорт ремдесивіру
Два види ремдесивіру не спрямовуватимуть на експорт доти, доки ситуація з поширенням коронавірусної інфекції в Індії не поліпшиться.
Паралельно влада країни вжила низку кроків для кращого доступу лікарень до цього препарату.
Ін'єкційний ремдесивір в Індії виробляють сім компаній, загальна кількість препаратів становить 38,8 тис. одиниць на місяць.
Агентство зазначає, що МОЗ вивчає питання збільшення виробництва цього препарату.
Станом на 11 квітня в Індії, за даними місцевої влади, зафіксовано понад 1,1 млн активних випадків коронавірусної інфекції.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, Індія – третя у світі за кількістю випадків COVID-19 після США і Бразилії.
Контекст:
Ремдесивір – препарат, створений для лікування лихоманки Ебола. У травні 2020 року уряд США дозволив застосовувати його для дорослих і дітей, госпіталізованих із COVID-19, які перебувають у тяжкому стані. У червні аналогічний дозвіл було видано в ЄС.
У середині жовтня Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала результати дослідження, які свідчать про те, що препарати ремдесивір, гідроксихлорохін, інтерферон і лопінавір несуттєво вплинули або не вплинули на смертність чи внутрішньолікарняний перебіг COVID-19 серед госпіталізованих пацієнтів по всьому світу.
22 жовтня Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило препарат Veklury (ремдесивір) для лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Препарат став першим лікарським засобом, схваленим FDA для лікування COVID-19.
20 листопада Всесвітня організація охорони здоров'я закликала відмовитися від використання ремдесивіру для лікування COVID-19. У ВООЗ підкреслили, що немає доказів того, що ремдесивір "поліпшує виживаність" пацієнтів.
В Україні ремдесивір почали розподіляти по лікарнях в областях України в листопаді.