Патрушев підтримав визнання "ЛНДР", але запропонував провести перед цим переговори з Байденом

Патрушев вважає, що "єдине рішення це визнання" бойовиків
Фото: ЕРА
Секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев 21 лютого на засіданні Радбезу підтримав визнання "незалежними республіками" незаконних збройних формувань "ЛНР" та "ДНР". Трансляцію засідання веде РБК.

"Переговори треба вести зі США. Всі інші робитимуть те, що скажуть США", – заявив Патрушев.

Він назвав війну на Донбасі "одним із локальних конфліктів", нібито організованим США.

"Тому єдина країна, з ким треба вести переговори, це США. Щодо "ДНР" та "ЛНР", народ натерпівся вже, мучити їх не можна. Те, що Дума ухвалила такі рішення, – це слушно. Ми маємо підтримати рішення, яке Дума рекомендує вам як президентові ухвалити, звернувся він до президента РФ Володимира Путіна. Якщо ми це зробимо, ми захистимо тих людей, які там живуть, і дамо їм можливість спокійно працювати. Доцільно відгукнутися на пропозицію [президента США Джо] Байдена провести переговори, під час яких можна було б сказати: "Ви все робили проти "ДНР" та "ЛНР", а ми зобов'язані їх підтримати. Якщо ви здатні протягом найближчого часу (можна означити два-три дні) припинити всю цю криваву бійню, ми вестимемо з вами діалог. І нехай тоді народ розвивається, і нехай домовляються та реалізовують не дорожню карту Мінських угод, а план, щоб за кожним пунктом був короткий термін". Але переконаний, що вам дадуть негативну відповідь, з вами не погодяться, тому єдине рішення – це визнання", – заявив Патрушев.

Контекст:

Держдума Росії 15 лютого ухвалила звернення до президента РФ Володимира Путіна про визнання незаконних формувань "ЛНР" та "ДНР" як "незалежних республік".

Верховна Рада звернулася до міжнародних організацій та парламентів інших країн із закликом не визнавати будь-які спроби Росії легалізувати незалежність незаконних утворень та рішуче засудити дії РФ, спрямовані на погіршення ситуації з безпекою.

Визнання Держдумою РФ окупаційних структур у будь-якому форматі означає відмову Росії від Мінських угод, вважають в Офісі президента України. У МЗС України заявили, що визнання "ЛДНР" матиме руйнівні наслідки для міжнародного правопорядку. У відомстві зазначили, що у разі ухвалення це рішення не матиме жодних правових наслідків.

Путін, коментуючи звернення Держдуми, заявив: "Я виходитиму з того, що ми маємо зробити все для вирішення проблеми Донбасу, але зробити це все, насамперед виходячи з не до кінця реалізованих можливостей щодо виконання Мінських угод".

Звернення Держдуми засудили в ЄвросоюзіНАТО та посольстві США у Києві. Українська сторона у зв'язку зі зверненням Держдуми до Путіна ініціювала позачергові консультації тристоронньої контактної групи.

17 лютого 2022 року на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, було обстріляно 30 населених пунктів на підконтрольних Україні територіях, до того ж під удар потрапили дитячий садок та кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військових та п'ятеро цивільних.

18 лютого обстріли на Донбасі продовжилися, протягом доби бойовики 66 разів порушили режим тиші. 19 лютого на Донбасі бойовики здійснили 136 обстрілів20-го – 80.

На тлі цього бойовики "ЛНР" та "ДНР" оголосили про евакуацію населення ОРЛО та ОРДО до Росії. Пізніше з'ясували, що ватажки терористичних угруповань записали свої "термінові" звернення про евакуацію жителів ОРДЛО, опубліковані 18 лютого, за дві доби до цього.

Журналісти звернули увагу, що у 2008 році за кілька днів до вторгнення у Грузію Росія евакуювала населення Південної Осетії так само, як це відбувається на Донбасі у 2022 році.

Українська омбудсменка Людмила Денісова 18 лютого заявила, що окупанти вивозять з ОРДЛО людей похилого віку та дітей "фактично силоміць". 20 лютого вона повідомила, що евакуйованих людей позбавлено права на гідні умови життя. Жінки з дітьми та люди похилого віку майже дві доби перебувають без їжі та сну в неопалюваних автобусах, а місця тимчасового розміщення, де їх планували поселити, закриті, розповіла вона. 20 лютого міністр оборони України Олексій Резніков, посилаючись на дані розвідки, повідомив, що "евакуйовані" самостійно повертаються додому.

21 лютого стало відомо, що лідери бойовиків "ДНР" та "ЛНР" Денис Пушилін і Леонід Пасічник звернулися до Путіна із проханням визнати "ЛДНР" "республіками".