Пентагон уклав контракт на виробництво систем HIMARS на $431 млн
Міністерство оборони США й корпорація Lockheed Martin уклали контракт на виробництво реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS на суму $430,93 млн, повідомила 1 грудня пресслужба Пентагону.
Наголошують, що контракт передбачає "повномасштабне виробництво систем і допоміжних послуг для задоволення нагальної потреби в підтримці армії та різних іноземних партнерів".
Імовірна дата завершення контракту – 31 грудня 2025 року. На момент його укладання на закупівлю ракет, необхідних для цієї системи озброєння, 2023 фінансового року було виділено армійські кошти в розмірі $209,34 млн, інформував Пентагон.
У повідомленні не уточнюють, яким саме іноземним партнерам планують передавати HIMARS.
До цього 15 листопада Пентагон уклав контракти на виробництво додаткових ракет HIMARS на $520 млн.
Контекст:
Реактивні системи залпового вогню HIMARS, а також аналогічні системи M270 і MARS Україна отримує з початку червня. До кінця серпня на озброєнні української армії було понад 20 одиниць такої техніки, після цього були ще постачання.
За даними на сайті Пентагону, США станом на 14 жовтня зобов'язалися надати Україні 38 HIMARS. Breaking Defens пояснює, що до цього числа входять 18 HIMARS, які США виділили в межах Ініціативи сприяння безпеці України (це програма USAI, націлена на тривалу перспективу). У Пентагоні заявляли, що їхнє виробництво й постачання заберуть кілька років.
Після отримання від західних партнерів сучасної зброї, зокрема американських РСЗВ M270 і HIMARS, ЗСУ знищили низку складів боєприпасів загарбників на тимчасово окупованій території, а також казарми, де розміщувалися російські військові.
8 вересня голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що Україна вразила понад 400 російських цілей за допомогою переданих США ракетних систем HIMARS. Збройні сили України ефективно використовують HIMARS, наголошували в Пентагоні.
Міноборони України 6 листопада підтвердило, що росіянам досі не вдалося знищити жодну установку HIMARS.