Pfizer і BioNTech заявили про 100-відсоткову ефективність своєї вакцини проти COVID-19 для підлітків 12–15 років
Вакцина проти коронавірусу спільної розробки американської компанії Pfizer і німецької BioNTech під час третьої фази клінічних випробувань засвідчила 100-відсоткову ефективність у запобіганні COVID-19 у підлітків віком 12–15 років. Про це йдеться у пресрелізі компаній, опублікованому 31 березня.
Також наголошено, що вікова група добре перенесла вакцину проти COVID-19 BNT162b2. Pfizer і BioNTech хотіли б розпочати вакцинацію підлітків до початку наступного навчального року.
"Ми плануємо в найближчі тижні презентувати ці дані у FDA (Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США. – "ГОРДОН") у формі запропонованої поправки до нашого дозволу на екстрене застосування препарату, а також в інші регулювальні органи по всьому світу", – сказав глава правління компанії Pfizer Альберт Бурла.
Повідомляють, що у випробуваннях узяло участь 2260 підлітків віком 12–15 років у США.
Pfizer і BioNTech також проводять клінічні випробування вакцини серед дітей віком від шести місяців до 11 років. Минулого тижня препарат розпочали випробувати на групі дітей від п'яти до 11 років. Тестування препарату на дітях від двох до п'яти років планують розпочати наступного тижня.
Наприкінці січня у Pfizer говорили, що повністю завершили випробування вакцини проти коронавірусу для дітей віком від 12 до 15 років. Компанія заявляла про "ентузіазм" щодо отриманих даних і пообіцяла опублікувати їх найближчим часом, повідомляв CNBC.
За інформацією телеканала, Pfizer розпочала випробування препарату проти COVID-19 на немовлятах і дітях до 11 років.
Вакцина BNT162b2 виробництва компаній Pfizer і BioNTech стала першою, яку схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я. Її вже схвалила для використання низка країн, зокрема Великобританія, Канада, США, Швеція, Швейцарія та Бахрейн. Pfizer і BioNTech уклали з ЄС два контракти на постачання 600 млн доз вакцини BNT162b2 цього року (загалом у країнах ЄС проживає приблизно 450 млн осіб, кожному необхідно ввести дві дози вакцини).
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.