Під в'язницею, де утримують Саакашвілі, сотні прибічників політика вимагають його звільнення

Учасники акції висловлюють підтримку Саакашвілі і вимагають його звільнення
Фото: Netgazeti / Facebook
Кілька сотень прибічників експрезидента Грузії Михайла Саакашвілі зібралося біля в'язниці в місті Руставі, куди помістили політика після арешту. Про це пишуть місцеві ЗМІ.

Багато хто приїхав у Руставі з інших регіонів Грузії, щоб висловити підтримку Саакашвілі і вимагати його звільнення, пишуть "Новости-Грузия"

Автомобілі з державними прапорами, які їхали до місця проведення акції, вранці можна було помітити в разніх частинах країни.

Біля в'язниці встановили велику сцену. У натовпі видніються прапори України, Азербайджану, ЄС, НАТО. Дехто тримає в руках плакати з написами "Ні політичному переслідуванню!", "Свободу Михайлові Саакашвілі" та інші.

Фото: EPA

До мітингу також приєдналися співробітники організації "Офіс простих рішень і результатів", створеної в Україні з ініціативи Саакашвілі. Вони прибули до Грузії спеціально, щоб підтримати експрезидента.

"Новости-Грузия" зазначає, що в Руставі перекинули додаткові сили поліції, на місці мобілізовано спецпризначенців. Безпосередньо біля території в'язниці виставлено металеві огорожі.

Сам Саакашвілі подякував своїм прибічникам. Його звернення зачитала одна з лідерів опозиційної партії "Єдиний національний рух", депутатка парламенту Грузії Хатія Деканоїдзе, яка сьогодні побувала на побаченні з політиком у в'язниці.

"Дякую, мої брати і сестри! У в'язниці я чую ваш голос і це десятикратно посилює моє бажання боротися. Йдемо до перемоги!" – ідеться у зверненні Саакашвілі.

Контекст:

Саакашвілі обіймав пост президента Грузії два строки поспіль – у 2004–2013 роках. Невдовзі після відставки з поста президента він покинув країну.

У Грузії Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених за вбивство співробітника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гіргвліані. Ще шість років він дістав у справі про побиття колишнього депутата Грузії Валерія Гелашвілі. Крім того, щодо Саакашвілі триває розслідування у справі про розкрадання 9 млн ларі (77 млн грн) під час розгону акції протесту в листопаді 2007 року і рейду на телеканал Imedi.

У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянства у травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Із червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України.

6 вересня 2021 року Саакашвілі повідомив про намір приїхати до Грузії 2 жовтня, в день місцевих виборів. За кілька днів він підтвердив цей намір, зазначивши, що усвідомлює: його можуть заарештувати у Грузії.

Уранці 1 жовтня політик повідомив про повернення до Грузії. Саакашвілі закликав громадян вийти на мітинг у Тбілісі 3 жовтня і сказав, що приєднається до протестувальників.

Увечері 1 жовтня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що Саакашвілі затримали. Незабаром МВС Грузії опублікувало відео арешту політика. ЗМІ повідомили, що Саакашвілі затримали у Тбілісі, а зараз він перебуває в пенітенціарній установі №12 у Руставі. Експрезидент Грузії оголосив голодування.

1 жовтня прокуратура Грузії порушила ще одну кримінальну справу за фактом незаконного перетину кордону Саакашвілі.

Після затримання Саакашвілі українське МЗС викликало до себе посла Грузії, а Зеленський заявив, що українська влада буде займатися поверненням Саакашвілі в Україну.