Піонтковський: Одна з веж Кремля підняла бунт G

Піонтковський про санкції США проти росіян: Наша пропаганда придумала новий термін. Цих олігархів оголошують "капітанами російського бізнесу"
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Одна частина росіян, що потрапили під санкції США, хоче врятувати свої гроші, а друга – "оголосити перший шар олігархів злочинцями, змусити Захід повернути гроші та перерозподілити їх між собою", заявив російський політолог Андрій Піонтковський в інтерв'ю головному редактору видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Американські санкції привели до розбіжностей між так званими російськими елітами. Про це в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна" заявив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.

"Вони роз'єдналися. Це дуже цікава подія, буквально останніх днів. Увесь цей сирійський галас якось відвернув увагу... Перша російська офіційна реакція – наша пропаганда придумала новий термін. Цих олігархів оголошують "капітанами російського бізнесу". Перша частина кампанії – сталося жахливе порушення всіх священних прав приватної власності, атака на "капітанів російського бізнесу". Посол, цей ідіот, генерал Антонов (посол РФ Анатолій Антонов. – "ГОРДОН")... Він заявив: "Як це так, ви підриваєте діяльність "капітанів російського бізнесу", які дають десятки тисяч робочих місць простим американцям", – сказав політолог.

Він зазначив, що у Держдуму РФ було внесено законопроект про їх підтримку, тобто про підвищення податків і скорочення пенсій.

"Так, ми всі маємо збирати на Абрамовичів і Ротенбергів. Така кампанія тривала два дні, 7-го і 8 числа. А потім, із неділі, вступила інша артилерія... Одна з веж Кремля підняла бунт. В одній із телевізійних програм виступив генеральний прокурор РФ Чайка (Юрій Чайка. – "ГОРДОН"), який заявив: "Дуже добре, що нарешті хоч хтось заарештовує активи цих злочинців, мерзотників, які пограбували Росію. Так, нехай заарештовують, нехай залишають у себе цих шахраїв, а гроші вони мають повернути нам, Росії", – сказав Піонтковський.

Він додав, що наступного дня з тією ж позицією виступив голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін.

"Те саме сказав. Це дуже позитивна акція, він сподівається, що Англія й Америка цивілізовано дотримаються свого законодавства, заарештують ці величезні гроші і повернуть їх нам. Кому нам? Тим самим, хто брав участь у пограбуванні! Чим цікава позиція Чайки і Бастрикіна? Півтора трильйона доларів виведено злочинцями за межі Російської Федерації, а генеральний прокурор і голова Слідчого комітету просто під час цього були присутні? І тільки зараз це для них відкрилося?" – сказав він.

За словами Піонтковського, минуло кілька днів після введення санкцій, а "розкол" вже був "у наявності".

"Одна частина людей, яких найбільше зачепило, у яких основні гроші в Америці й Англії, дбає, щоб їх урятувати. Таврує Захід, у суди хоче йти тощо. А якщо не вдасться, то компенсувати з російського бюджету. Хоча я не знаю, що там знайдуть. А інша частина, яку, мабуть, трохи обійшли під час чвертьстолітнього розграбування Росії, хоче взяти реванш. Оголосити перший шар олігархів злочинцями, змусити Захід повернути гроші та перерозподілити їх між собою. Гостра політична боротьба", – зазначив політолог.

Піонтковський: Путін і Трамп вимахували один перед одним своїми ядерними цюцюрками. Читайте повну версію інтерв'ю

29 січня міністерство фінансів США передало Конгресу "кремлівську доповідь" – список із 114 високопосадовців і 96 олігархів, близьких до "російського режиму". У ньому згадано помічників і радників президента РФ Володимира Путіна, усіх членів уряду РФ, зокрема прем'єра Дмитра Медведєва, мерів Москви і Санкт-Петербурга. До списку також потрапили бізнесмени зі статком понад $1 млрд. Вони посідають перші 96 місць у торішньому рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії, підготовленому російською версією видання Forbes.

Міністр фінансів США Стівен Мнучин повідомив, що у другій, засекреченій, частині доповіді йдеться про ймовірне введення нових санкцій проти РФ.

6 квітня США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що до таких заходів вдалися для виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент США Дональд Трамп.