Після введення санкцій нові автомобілі в Росії подорожчали за місяць у середньому на 40%
Видання з'ясувало, що "найактивніше" – до 60% – подорожчали машини преміального сегмента, постачання яких виявилося обмеженим не лише через санкції США, Японії та Європейського союзу, а й через проблеми з логістикою. Ідеться, зокрема, про Mercedes-Benz і Jaguar.
Опитані журналістами дилери очікують на ще більше погіршення ситуації.
Склади з дорогими машинами ще не спорожніли лише тому, що попит на них у росіян знизився через погіршення купівельної спроможності, спричиненої, зокрема, падінням курсу місцевої валюти.
Деякі продавці нових автомобілів (наприклад, Haval) прибирають із сайтів прайси, тому що їх часто доводиться коригувати у бік подорожчання моделей.
Що стосується вітчизняного автовиробника, російської "Lada – АвтоВАЗ", то в березні її продукція дорожчала двічі. Ціна найпопулярнішої іномарки Kia зростала на 24–39%, пише видання.
Про машини середнього цінового сегмента зазначено так: "Дефіцит зростає".
Один із представників російського автодилера розповів, що в регіональному розрізі ринок автомобілів "завмер", оскільки "люди вже вклали накопичення у великі покупки, а тепер, очевидно, купують крупу і цукор".
Санкції проти Росії були значно жорсткішими після її масштабного вторгнення в Україну 24 лютого.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після вторгнення в Україну Захід запровадив кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, кількох наближених до президента РФ Володимира Путіна посадовців, бізнесменів та їхніх дітей.
Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, Європейський союз, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку президента РФ Володимира Путіна, а частину російських банків від'єднали від SWIFT. Окрім того, США та ЄС запровадили санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.
Також у зв'язку із вторгненням РФ в Україну країни Заходу стали масово відмовлятися від російських газу і нафти та шукати їм альтернативу.
За даними глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 5,3 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – понад 8 тис. Тепер Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.