Політолог Давидюк: Лавров хотів залишитися в Африці, але коханка сказала: "Треба повертатися до Росії, тому що тут не продають Louis Vuitton і Chanel" G

Лавров, як і кожен порядний російський кінь, був би не проти залишитися в Африці на два-три роки, вважає політолог
Фото: EPA
Президент РФ Володимир Путін і його країна нічого не означають для Південної Африки, вважає український політолог Микола Давидюк. Таку думку він висловив в інтерв'ю журналісту Олексієві Гомону для YouTube-каналу "Дмитрий Гордон".

Давидюк нагадав, що після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт, Путін "до Південної Африки навіть приїхати не може". Там відбудеться саміт БРІКС (міждержавного об'єднання Росії, Бразилії, Індії, КНР і ПАР), яке політолог схарактеризував як "клуб напівавтократичних держав".

Журналіст звернув увагу, що в ПАР, якби хотіли зберегти дружні відносини з Росією, могли скасувати саміт БРІКС "через спалах якоїсь інфекції" або під іншим приводом, але не зробили цього.

"Я думаю, що вони йому такою гарною південноафриканською мовою з акцентом просто написали короткий лист, який вмістився б в одне слово. Написали, що він лошара. От Путін – лошара для південноафриканців. Він нічого для них не значить. Ну, типу де Росія, а де Південна Африка? У Південній Африці зовсім інші проблеми, яких Путін навіть не розуміє", – заявив Давидюк.

За його словами, у ПАР є присутність Великобританії, Австралії, США, Євросоюзу, Китаю, Латинської Америки, але не Росії.

Водночас, зазначив Гомон, Росія хоче поширити свій вплив. Він нагадав про нещодавнє турне глави МЗС РФ Сергія Лаврова Африкою, яке охоплювало візит до ПАР.

"До речі, він там хотів залишитися, але коханка сказала, що "треба повертатися в Росію, бо там не продають Louis Vuitton і Chanel. Але Лаврову там сподобалося. Як і кожна порядна російська "лошадь", він би не проти там залишитися на два-три роки. Думаю, що [російська журналістка] Ксенія Собчак узагалі там жити хотіла б. До речі, Ксенія завжди на корпоративах повторювала, що try black, you never come back. І мені здається, що для Лаврова це теж стимул спробувати щось нове в житті, тим паче, що і дружина, і коханка його вдома вже дістали", – вважає Давидюк.

Однак, на його думку, для Південної Африки Росія "незручна".

"Я бачив це по їхніх дипломатичних представниках. У порівнянні, що важливіше, хто важливіше, – Путін явно в кінці списку. Він ніяк не впливає на реальну економіку і на реальність їхньої економіки... Ну працюють їхні порти як перевалочні бази для кокаїну путінського? Ну працюють. Але це ж не мільярди доларів. Це не гроші, щоб тримати країну й економіку. Тому Путін там лузер, його там не сприймають", – підсумував політолог.

Політолог Давидюк: Заяви Пригожина й Кадирова щодо Бахмута спроба заробити кілька мільярдів доларів. Вони бачать, скільки гребе Путін, і собі хочуть. Повний текст інтерв'ю

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube


Контекст:

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна і дитячої омбудсменки РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до Росії. Наразі Путін має офіційний статус підозрюваного, зазначили в Офісі генпрокурора України.

ПАР запросила Путіна на 15-й економічний саміт БРІКС. Він відбудеться в Дурбані в серпні.

У ПАР спочатку заявили, що виходять із країн, які визнають рішення МКС, який видав ордер на арешт Путіна, а потім спростували це.

Видання The Citizen писало, що ПАР пропонує, щоб Путін приєднався до саміту через Zoom.

2015 року ПАР уже відмовлялася виконати ордер МКС на арешт тодішнього президента Судану Омара аль-Башира, коли він був на саміті Африканського союзу в країні. Колишній президент ПАР Джейкоб Зума запропонував вийти з МКС 2016 року, але пізніше від цього плану відмовилися, нагадала Bloomberg.