Польща розпочала будівництво "Східного щита" на кордоні з РФ та Білоруссю
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про початок будівництва системи укріплень "Східний щит" на кордоні з Росією та Білоруссю. Про це він написав 1 листопада у соцмережі X.
"Розпочато будівництво "Східного щита"! Перші роботи на кордоні з Росією", – написав польський прем'єр.
Він додав до поста фото техніки, яка риє траншеї.
Польський уряд анонсував будівництво системи укріплень на кордоні з Росією та Білоруссю під назвою "Східний щит" навесні цього року, повідомили Onet та TVP Info. Проєкт розрахований на 2024–2028 роки.
Він передбачає будівництво укріплень та "природних рельєфних перешкод" уздовж приблизно 800 км кордону Польщі у п'яти воєводствах: Поморському, Вармінсько-Мазурському, Підляському, Люблінському та Підкарпатському.
Проєкт оцінюють у 10 млрд злотих (понад $2,5 млрд).
"Ми розпочали цю роботу для того, щоб польський кордон був безпечним у мирний час, щоб він був непрохідним кордоном для ворога під час війни", – цитувала у травні заяву Туска його пресслужба.
Контекст:
Протяжність кордону Польщі з Росією становить 232 км, з Білоруссю – 418 км.
Через кризу з мігрантами, яку, за даними польської сторони, білоруська влада спровокувала ще 2021 року, Польща вже зміцнювала кордон із Білоруссю. 2022 року вона побудувала на 186 км кордону 5,5-метровий паркан, який доповнює система камер і датчиків. Встановлення "електронного бар'єра" завершили 2023 року, він охоплює й ті ділянки, де стіни немає, наголосили польські прикордонники.
Польська влада неодноразово заявляла, що існує загроза нападу Росії на Польщу, якщо російську армію не буде розгромлено в Україні. "У нас є вибір: або ми маємо розгромлену російську армію за межами України, або російську армію, яка перемогла, на кордоні з Польщею", – заявив у квітні 2024 року глава МЗС Польщі Радослав Сікорський. У лютому цього року 47,4% поляків під час опитування, яке провела компанія United Surveys, заявили, що вважають імовірним напад Росії на Польщу. Соціологи зазначили, що це на 16% більше, ніж у травні 2023 року.