"Послання противникам". США випробували ракету, яка здатна долетіти до РФ
Американські військові льотчики і моряки 17 вересня завершили імітаційне випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman ІІІ. Про це 19 вересня повідомила пресслужба авіабази Оффут (штат Небраска), де проводили випробування.
Ідеться про імітацію електронного запуску ракети (SELM). Згідно з релізом, такі випробування без реального запуску проводять двічі на рік.
Майор Раун Карнлі, помічник директора з операцій 625-ї ескадрильї стратегічних операцій Військово-повітряних сил США, яка брала участь у випробуванні, розповів, що такі перевірки допомагають підтвердити, що система працює як належить. 625-та ескадрилья, зокрема, забезпечує комплекс даних для націлювання ракети.
Карнлі, коментуючи ці випробування, сказав, що "забезпечення стійкості і боєздатності американських ядерних сил не лише дає змогу громадянам США спати спокійно вночі, а й забезпечує глобальну стабільність".
"Це також послання нашим союзникам і противникам: міжконтинентальні балістичні ракети ядерної тріади життєздатні й готові будь-якої миті стати на захист нашої свободи і свободи наших союзників", – додав він.
Ракети типу Minuteman (це була Minuteman І) США розгорнули на початку 1960 років, зараз на озброєнні США є 400 ракет Minuteman ІІІ, повідомляють на сайті ВПС США. Це твердопаливні ракети вагою 36 т. Їхня швидкість – 23 махи, або 24 тис. км/год, дальність ракети – 6 тис. миль (9,6 тис. км). Відстань від, наприклад, Москви до Небраски становить приблизно 8,5 тис. км.
Головну роль у стратегічних випробуваннях, які проводять США, відіграє так званий літак судного дня – повітряний командний пункт ВМС США E-6B Mercury, зазначає The Aviationist. E-6B Mercury забезпечує командування й управління як підводними комунікаціями ВМС США, так і стратегічними силами ВПС США, пояснює ЗМІ.