Префекта поліції Парижа звільнили після протестів "жовтих жилетів" 16 березня
Префекта поліції Парижа Мішеля Дельпюеша звільнили після протестів "жовтих жилетів" 16 березня, під час яких мітингувальники грабували магазини і підпалили будівлю банку. Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіпп підкреслив, що стратегію підтримання порядку не було виконано належно.
Префекта паризької поліції Мішеля Дельпюеша відправили у відставку. Про це заявив прем'єр-міністр Франції Едуар Філіпп 18 березня, повідомив канал BFMTV.
Дельпюеша звільнили після протестів "жовтих жилетів" у Парижі 16 березня, під час яких мітингувальники грабували магазини і підпалили будівлю банку. На посаді префекта його замінить Дідьє Лаллеман – колишній чиновник міністерства внутрішніх справ, префект поліції Нової Аквітанії.
Філіпп висловив жаль через події, що сталися 16 березня, зазначивши, що стратегію підтримання порядку не було виконано належно.
Через рішення уряду Франції підвищити із 2019 року податок на дизельне пальне і бензин у Франції в середині листопада 2018 року почалися акції протесту. Мітингувальники заявляли, що підвищення призведе до зростання цін, в уряді пояснили ці плани боротьбою за охорону навколишнього середовища.
Протестний рух дістав назву "жовті жилети", оскільки демонстранти одягнені у флуоресцентні жилети, які мають бути в усіх автомобілях Франції.
1 грудня протести переросли в заворушення. Мітингувальники кидали каміння, будували барикади, перевертали і підпалювали машини. Поліція застосувала сльозогінний газ і водяні гармати. Демонстранти також розмалювали стіни Тріумфальної арки і пошкодили її статуї.
5 грудня президент Франції Еммануель Макрон на тлі масових акцій протесту відмовився від планів підвищити податок на пальне. Однак протести і заворушення не припинилися.
За час акцій "жовтих жилетів" у Франції загинуло 11 осіб, суди ухвалили вироки 1786 учасникам руху.
Мітингувальники виходять на акції кожні вихідні. 16 березня протести відбувалися у 18-й раз.