Протести в Білорусі: на дітей склали 200 адмінпротоколів
Заступник генерального прокурора Білорусі Олексій Стука заявив, що в його відомстві поставили питання про притягнення до відповідальності батьків, чиї діти виходять на протести.
Правоохоронці склали понад 200 адміністративних протоколів на дітей за "участь у масових заворушеннях", ідеться в заяві заступника генерального прокурора Білорусі Олексія Стука.
"Визнано недостатньою діяльність компетентних органів із притягнення батьків до відповідальності за втягнення і участь їхніх дітей, особливо малолітніх, у незаконних масових заходах", – повідомив заступник генпрокурора.
У Генпрокуратурі Білорусі також поставили питання про притягнення до відповідальності батьків "за неналежне виховання дітей, які вчинили правопорушення, а також їх перебування у нічний час без супроводу дорослих".
"Створення батьками ситуації, коли здоров'ю і навіть життю дітей загрожує небезпека, а також факти притягнення самих батьків до адміністративної та іншої відповідальності, є одним із показників сімейного неблагополуччя і можуть призвести до захисних заходів щодо дітей", – ідеться в повідомленні.
Із 9 серпня в Білорусі тривають протести проти ймовірної фальсифікації виборів президента країни. Центрвиборчком Білорусі 14 серпня оголосив остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Загалом на акціях протесту затримали понад 10 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.