Путін провів тренування стратегічних сил ядерного стримування з "практичними запусками"
Нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир Путін 29 жовтня провів тренування стратегічних сил ядерного стримування. Він спостерігав за перебігом навчань через відеозв'язок із ситуаційного центру, повідомило "Радио Свобода".
Він заявив про потребу РФ мати готові до бойового застосування сучасні ядерні сили. Водночас Путін стверджує, що для Росії застосування ядерної зброї "принципово" залишається крайнім заходом і Москва нібито не збирається "втягуватися в нову гонку озброєнь".
Пропагандистське агентство ТАСС повідомило, що тренування проходило з "практичними пусками" балістичних і крилатих ракет. Російський міністр оборони Андрій Бєлоусов сказав, що під час тренування було відпрацьовано "масований ядерний удар у відповідь на ядерну атаку противника". Начальник Генштабу армії РФ Валерій Герасимов прозвітував, що до тренувань залучали ракетний підводний човен, комплекс "Ярс" і два стратегічні ракетоносії дальньої авіації.
Путін заявив, що оснащеність ядерних сил РФ сучасними зразками озброєння нібито сягнула приблизно 94%, зазначає ТАСС.
Із лютого 2022 року російські сили стримування – на особливому режимі бойового чергування. Такий режим означає, зокрема, підвищення готовності ядерних сил, пояснили експерти російському виданню РБК.
Контекст:
Колишній командувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Веслі Кларк говорив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що президент США Джо Байден занепокоєний тим, що Путін може застосувати ядерну зброю. За даними ЗМІ, восени США оцінювали у 50% імовірність ядерного удару РФ по Україні.
1 вересня ТАСС написало, що Росія планує змінити свою ядерну доктрину через "ескалаційний курс" Заходу.
12 вересня Путін заявив, що ймовірні удари по території РФ далекобійною західною зброєю означатимуть, що НАТО "безпосередньо" вступає у війну. Джерело Bloomberg повідомило, що у відповідь на дозвіл Україні бити вглиб РФ Путін може вдатися до посилення диверсій, кібератак та інших гібридних дій проти країн НАТО. У Білому домі погрози Путіна назвали "надзвичайно небезпечною", хоча й не новою для нього риторикою.
25 вересня Путін заявив, що розширив умови для застосування ядерної зброї. Агресію проти Росії з боку будь-якої неядерної держави, але за участю або за підтримки ядерної держави він запропонував розглядати як їхній спільний напад на РФ.