Роднянський: Нічого в Росії продати не вдалося – все лишилося там. Утратив дуже багато. У якомусь сенсі заплатив за неправильно ухвалені рішення
Українсько-російський кінопродюсер і медіаменеджер, засновник телеканала "1+1" Олександр Роднянський розповів в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, що під час переїзду з країни-агресора Росії втратив усі свої активи, які там мав.
"Звичайно, нічого до ладу не вдалося продати, це все залишилося. От у той момент, коли я поїхав, усе залишилося там, і я для себе одразу сказав: "Ну окей, воно так і буде, ну, життя піде заново". Я, зізнатися, дуже багато разів починав життя заново, і для мене це не переляк", – сказав він.
Роднянський зазначив, що в нього був бізнес у США й Німеччині, і було багато можливостей.
"Тому, на відміну від величезної кількості моїх колег із тієї самої Москви або я вже не говорю про біженців із Києва, я таки не був у такому становищі, щоб сказати, що все треба починати спочатку. Ні, я продовжував життя", – сказав він.
Водночас продюсер розповів, що втратив дуже багато, оскільки вів у РФ повноцінне життя з будинками, квартирами, офісами, компаніями й активами.
"Ну що робити. У якомусь сенсі заплатив за неймовірно неправильно прийняті рішення. Так і має бути", – додав він.
Контекст:
Роднянський народився 1961 року в Києві в родині кінематографістів. Закінчив факультет кінорежисури Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.
Із 1990-го до 1994 року жив у Німеччині, працював продюсером і режисером на німецькому телеканалі ZDF. Потім повернувся до України й разом із братом заснував телеканал "1+1". 2002 року Роднянський переїхав до Росії й очолив телеканал СТС. За два роки він став керівником телевізійного холдингу "СТС Медиа". 2009 року Роднянський покинув холдинг і вирішив сконцентруватися на розвитку власних проєктів.
Продюсер десятків художніх фільмів і серіалів, серед яких "Схід-Захід", "Водій для Віри", "Дев'ята рота", "Олена", "Левіафан", "Нелюбов". Володар премій Каннського кінофестивалю, чотири його фільми номінували на премію "Оскар".
Після нападу РФ на Україну Роднянський покинув Росію. Першого ж дня він засудив вторгнення, а зараз викриває російську пропаганду в Instagram і Telegram, де має сотні тисяч підписників.
У травні 2024 року стало відомо, що Басманний райсуд Москви заочно заарештував Роднянського у справах про поширення "фейків" про російську армію.