Росія заблокувала у Чорному морі приблизно 300 вантажних суден – Держдепартамент США
Про це йдеться у повідомленні Держдепартаменту США, опублікованому 11 травня у Twitter.
"Тоді як раніше Україна експортувала до 5 млн тонн зерна на місяць, постачання майже припинили через блокаду Кремлем українських портів і майже 300 вантажних суден у Чорному морі", – зазначили в американському зовнішньополітичному відомстві.
Ці дії РФ "загрожують мільйонам людей голодом і недоїданням", додали в Держдепартаменті США.
В оприлюдненому відеоролику наголошують, що Україна була одним із найбільших у світі експортерів кукурудзи, пшениці та соняшникової олії та головною ланкою у глобальному ланцюжку постачання продовольства.
Ці постачання практично припинили через необґрунтований напад Росії на Україну 24 лютого, що перешкоджає безпечному проходженню торговельних суден. Окрім того, приблизно 84 торговельні судна виявилися заблокованими у портах України.
У підсумку ціни на продовольство у світі стрімко зростають, а брак продовольства збільшується, зазначають у відеоролику.
"У міру того, як Росія продовжує свою жорстоку, нічим не спровоковану війну з Україною і порушує чорноморський торговельний шлях, глобальні запаси продовольства скорочуватимуться, наражаючи на ризик голоду і недоїдання ще мільйони людей. Обурливе нехтування Росією глобальної продовольчої безпеки гідне засудження. [Президент РФ Володимир] Путін має негайно та беззастережно припинити свою агресію проти України", – резюмували у Держдепартаменті США.
Якщо Росія й надалі блокуватиме українські морські порти, багатьом країнам світу загрожує продовольча криза і голод, заявляв 25 квітня президент України Володимир Зеленський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
19 березня головний редактор видання BlackSeaNews Андрій Клименко повідомив, що Росія замінувала у Чорному морі рекомендовані шляхи для цивільних суден від Босфору до Одеси і звинуватила в цьому Україну.
Президент США Джо Байден попереджав 24 березня, що світові загрожує брак харчових продуктів через війну Росії проти України.
Директор-виконавець Всесвітньої продовольчої програми Девід Біслі заявив, що війна в Україні може стати причиною зростання світових цін на харчові продукти, що призведе до катастрофічних наслідків для найбідніших верств населення у різних країнах. Він сказав, що від постачання зернових з України дуже залежать Ємен, Сирія, Туніс і Ліван.
За даними аналітичного сайта The Observatory of Economic Complexity, Росія є найбільшим у світі експортером пшениці, на її частку припадає понад 18% міжнародного експорту. Україна є п'ятим за величиною експортером пшениці (після Росії, Франції, США та Канади), на її частку припадає приблизно 7% світових продажів.
В ООН вважають, що наслідки конфлікту, пов'язані з продовольством, відчують Єгипет, Туреччина, Бангладеш та Іран, які купують понад 60% пшениці в Росії та Україні, а також Ліван, Туніс, Ємен, Лівія та Пакистан, які також дуже залежать від постачання пшениці із цих двох країн.
За даними ООН, вторгнення РФ в Україну призведе до продовольчої кризи, яка торкнеться п'ятої частини населення планети – 1,7 млрд жителів Землі.
Експерти громадської організації "Українська природоохоронна група" припускають, що через воєнні дії в Україні не будуть засіяні або виявляться тимчасово недоступними 202 600 км&³2; земель, що становить приблизно 34% усієї площі суші України.