Росія здатна сформувати ще дві армії, але вони зіткнуться із проблемами – британська розвідка
Створення нових з'єднань у структурі армії країни-окупанта РФ масштабуватиме проблеми, які вже в ній є. Про це йдеться у звіті британської розвідки, який 25 березня опублікувало міністерство оборони Великобританії в Х.
Міноборони Великобританії нагадало, що міністр оборони країни-окупанта Сергій Шойгу 20 березня анонсував створення двох нових армій у складі збройних сил РФ, які сформують із 14 дивізій і 16 бригад.
У британській розвідці зазначили, що точної дислокації та профілю цих нових з'єднань не було озвучено, проте найімовірнішим є поєднання механізованих бронетанкових артилерійських і логістичних підрозділів.
У британському оборонному відомстві припускають, що ці формування будуть створювати в межах попередніх оголошень російської сторони про створення нових підрозділів і заплановане підвищення рівня бригад до дивізій.
У розвідці додали, що з огляду на успішні зусилля Росії щодо набору особового складу, цілком імовірно, що ці підрозділи можуть бути досить укомплектовані живою силою.
"Однак, ураховуючи обмежену підготовку російських військових, широке використання застарілого обладнання і проблеми з інфраструктурою, цілком імовірно, що ці підрозділи зіткнуться з аналогічними [для вже наявних частин] проблемами в забезпеченні ресурсами", – ідеться в повідомленні.
Контекст:
Про намір Кремля збільшити армію РФ Шойгу заявляв іще 21 грудня 2022 року. "Необхідно довести чисельність збройних сил до 1,5 млн військовослужбовців, зокрема 695 тис. контрактників", – сказав він на колегії міноборони Росії 21 грудня. Також він хоче поетапно збільшити мінімальний вік призовників із 18 до 21 року, а граничний – підвищити до 30 років.
Саме тоді Шойгу запропонував створити угруповання військ на північному заході РФ через прагнення НАТО наростити військовий потенціал біля кордонів Росії.
Встановлена штатна чисельність збройних сил РФ із 1 січня 2023 року становить 2,04 млн людей, із яких 1,151 млн осіб – військовослужбовці.
17 січня 2023 року Шойгу оголосив про початок реформи збройних сил країни, яку мають реалізувати в період із 2023-го до 2026 року. За його словами, відповідне доручення дав президент країни-окупанта РФ Володимир Путін. Реформа, додав Шойгу, передбачає кількісні і структурні зміни військ, ухвалено рішення щодо збільшення чисельності збройних сил до 1,5 млн військовослужбовців.