Саакашвілі на суді в Грузії заговорив українською мовою, засідання перервали
Суддя висунув вимогу перейти на грузинську мову, але Саакашвілі відповів, що він є громадянином України. Суддя був змушений перервати засідання після галасу в залі. Імовірно, далі переклад для суду здійснюватиме представник українського консульства.
Перед тим як було оголошено перерву, суддя відхилив пропозицію адвоката Шалва Хачапурідзе до Саакашвілі підняти сорочку, щоб усі побачили, у якому він стані.
"Він має вигляд, як у бійців батальйону "Азов" після їхнього звільнення... Подивіться на результат восьмимісячного лікування пенітенціарною службою", – сказав адвокат.
Суддя на це відповів, що якщо Саакашвілі почне роздягатися, він прибере його з процесу.
Після відновлення засідання захист заявив, що Саакашвілі терміново знадобилася допомога лікарів.
Контекст:
У 2004–2013 роках Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль. Незабаром після того, як покинув посаду президента, він виїхав із країни. У Грузії проти нього ухвалили кілька вироків і розслідують низку кримінальних справ.
У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Із червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України. У нього є українське громадянство, останніми роками він жив в Україні.
1 жовтня 2021 року політик повідомив, що повернувся до Грузії. Того самого дня Саакашвілі затримали та заарештували. Прокуратура Грузії порушила проти нього ще одну кримінальну справу за фактом незаконного перетину кордону.
За час перебування під вартою Саакашвілі двічі оголошував голодування. У травні політика перевели на обстеження до цивільної клініки "Вівамеді" у Тбілісі, де він перебуває досі. Хачапурідзе повідомляв, що в політика діагностували деменцію і туберкульоз, є підозри ще на десятки захворювань.
19 листопада адвокат Валерій Гелбахіані заявив, що експертиза виявила в організмі Саакашвілі отруйні речовини. 28 листопада Хачапурідзе сказав, що йдеться про сліди миш'яку.
15 грудня МЗС України закликало владу Грузії відтермінувати покарання Саакашвілі для його лікування за кордоном. Того ж дня український омбудсмен Дмитро Лубінець закликав владу Грузії допустити його до Саакашвілі. 19 грудня президент України Володимир Зеленський звернувся до влади Грузії та грузинського народу з проханням виявити милосердя і врятувати життя Саакашвілі.