Саакашвілі переведуть до військового шпиталю у місті Горі – мін'юст Грузії
"Ми пропонуємо його переведення у військовий шпиталь міноборони імені Георгія Абрамішвілі. Це те місце, де його здоров'я та життя будуть максимально захищені державою", – сказав Брегадзе.
Він додав, що рішення про переведення має ухвалити сам Саакашвілі. Брегадзе зазначив, що одразу після завершення лікування Саакашвілі повернуть до в'язниці у Руставі.
Також міністр попередив, що "у разі будь-якої провокації з боку опонентів", яка може стати на заваді процедурі переведення або роботі медперсоналу, Саакашвілі негайно повернуть до тюремної лікарні.
Він додав, що цим рішенням влада захищає "не лише здоров'я та життя Михайла Саакашвілі, але й інших людей, які зараз голодують", – пише грузинський "Первый канал".
Одна з лідерок опозиційної партії "Єдиний національний рух" Ека Херхеулідзе повідомила журналістам, що Саакашвілі вже погодився на пропозицію мін'юсту Грузії про переведення до шпиталю в Горі за дотримання низки умов, пише "Інтерфакс-Україна".
"У Михайла Саакашвілі є умови госпіталізуватися до військового шпиталю у тому разі, якщо під час переїзду в Горі його супроводжуватимуть адвокат Ніка Гварамія, український консул та його представник, у цьому випадку я", – сказала Херхеулідзе.
Кохана Саакашвілі, українська нардепка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько висловила сподівання, що у шпиталі в Горі життя та здоров'я політика будуть у безпеці. "Тим не менше, моя вимога незмінна – свободу Саакашвілі", – додала вона.
16 листопада, за даними української омбудсменки, у Саакашвілі почалося криваве блювання. Під час зустрічі з адвокатами 18 листопада Саакашвілі знепритомнів. Його перевели до реанімації тюремної лікарні.
Група медичних експертів, сформована під егідою омбудсменки Грузії, заявила, що через тривале голодування у Саакашвілі розвинувся небезпечний неврологічний розлад і пацієнт може впасти в кому.
Контекст:
У 2004–2013 роках Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль. Незабаром після відставки з посади президента він покинув країну.
У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянства у травні 2015 року, а у липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. З червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету з реформ України.
У Грузії Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених за вбивство співробітника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гіргвліані. Ще шість років він дістав у справі про побиття політика Валерія Гелашвілі. Стосовно Саакашвілі у Грузії розслідують ще кілька справ, зокрема про розгін акції протесту у листопаді 2007 року.
У вересні 2021 року Саакашвілі розповів про намір приїхати до Грузії 2 жовтня, у день місцевих виборів. Уранці 1 жовтня політик повідомив про повернення до країни. Того самого дня Саакашвілі затримали та заарештували. Він оголосив голодування, яке триває досі.
11 листопада Спеціальна пенітенціарна служба Грузії оприлюднила відеокадри переведення Саакашвілі до тюремної лікарні Тбілісі. На кадрах видно, що Саакашвілі чинить опір, його силоміць тягне кілька охоронців.
Саакашвілі заявляв, що готовий припинити голодування, якщо його переведуть до цивільної багатопрофільної лікарні.