Сейм Литви офіційно заборонив імпорт російського газу, окрім транзиту в Калінінград

Рішення про заборону імпорту російського газу до Литви підтримало 123 депутати Сейму
Фото: Lietuvos Respublikos Seimas / Flickr
Сейм (парламент) Литви ухвалив поправки до закону №VIII-1973 про природний газ, законодавчо заборонивши імпорт природного газу з Росії, за винятком його транзиту до Калінінградської області (РФ).

За відповідне рішення проголосувало 123 члени парламенту, двоє утрималися, зазначають на сайті Сейму Литви.

Відповідно до ухвалених поправок до закону, газотранспортна система Литви та термінал скрапленого природного газу (СПГ) будуть доступні лише постачальникам із держав, які не становлять загрози національній безпеці країни, за винятком постачальників, які транспортують газ транзитом до Калінінградської області РФ.

З квітня Литва першою в ЄС у відповідь на енергетичний шантаж Росії в Європі та війну в Україні повністю відмовилася від постачання російського газу трубопроводом, повідомляли в міненергетики країни.

Водночас газ транзитом через Литву і далі транспортували для потреб Калінінграда. Але російський "Газпром" повідомив оператору газотранспортної системи Литви Amber Grid, що не має наміру імпортувати газ із Росії через литовсько-білоруське сполучення, додали в міністерстві енергетики Литви.

Контекст:

Після вторгнення російських військ до України 24 лютого Захід запровадив кілька пакетів санкцій проти Росії.

США також ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти та газу – і вирішили позбавити Росію статусу найбільшого сприяння (торгових привілеїв), що дасть можливсть підвищити мита та запровадити інші обмеження.

Про відмову з кінця квітня від російських нафти і газу заявила й Австралія.

У Євросоюзі обговорюють введення ембарго на російські нафту та газ, але деякі країни категорично проти цього.

Сьомий пакет санкцій ЄС проти Росії обов'язково буде, але, мабуть, без газового ембарго заявляв на початку червня глава МЗС України Дмитро Кулеба.

У Єврокомісії поки що не розглядають введення газового ембарго проти Росії, зазначив в інтерв'ю, опублікованому 4 червня, єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні.