Щоб імплементувати Угоду про асоціацію України та ЄС, знадобиться понад сім років – посол ЄС в Україні
2016 року внаслідок набрання чинності угоди про поглиблену й усеосяжну зону вільної торгівлі кількість експортованих з України до ЄС товарів збільшилася, зазначив голова представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі.
Для імплементації Угоди про асоціацію України з Європейським союзом знадобиться багато часу, сказав голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі в інтерв'ю агентству УНІАН.
"Ми сподіваємося, що зможемо узгодити українське законодавство із законодавством ЄС з огляду на чималу кількість важливих секторів: в енергетиці, сільському господарстві, транспорті. Знадобиться багато часу, щоб імплементувати цю Угоду. Понад сім років. Але, на мою думку, ми вже почали з хороших темпів, і я сподіваюся, що зможемо прискорити їх у найближчому майбутньому за умови, що буде на те політична воля", – зазначив він.
Мінгареллі підкреслив, що 2016 року внаслідок набрання чинності угоди про поглиблену й усеосяжну зону вільної торгівлі кількість експортованих з України в ЄС товарів збільшилася. Він помітив також прогрес у сфері боротьби з корупцією.
Посол ЄС сказав, що на випадок, якщо верхня палата парламенту Нідерландів не ратифікує Угоду про асоціацію з Україною, плану "Б" у Євросоюзу немає.
"Європейський парламент ратифікував, і Верховна Рада ратифікувала. Вона має бути ратифікована", – додав Мінгареллі.
Угоду про асоціацію України з ЄС підписано у два етапи: політична частина – 21 березня 2014 року, економічна – 27 червня 2014 року. Верховна Рада України та Європарламент ратифікували документ 16 вересня того ж року. Він набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі 28 членів ЄС.
6 квітня 2016 року в Нідерландах відбувся референдум про ратифікацію угоди між Україною і ЄС. 61% респондентів висловився "проти" парламентського акта від 7 липня 2015 року.
15 грудня минулого року на саміті у Брюсселі лідери Євросоюзу підтримали запропонований Нідерландами компроміс, покликаний розблокувати імплементацію Угоди про асоціацію.
Зокрема, на вимогу голландської сторони європейські лідери визнали, що Угода – не крок до отримання членства України в ЄС, не гарантія колективної безпеки, військової чи фінансової допомоги, а також вона не дає українцям права на проживання або роботу у країнах Євросоюзу.
16 грудня 2016 року уряд Нідерландів ухвалив проект повторної ратифікації документа.
23 лютого парламент Нідерландів (Друга палата) підтримав закон про ратифікацію Угоди про асоціацію Україна–ЄС. За проголосували 89 депутатів, проти – 55. Тепер документ повинна ратифікувати Перша палата парламенту або Сенат.