Швейцарія розширила санкції проти Білорусі через інцидент із Ryanair і арешт Протасевича
У санкційний список увійшли 78 фізичних осіб і сім організацій із Білорусі.
16 червня стало відомо, що посли країн Європейського союзу затвердили введення санкцій проти осіб та організацій, причетних до примусового приземлення літака Ryanair у Мінську, після якого спецслужби Білорусі затримали Протасевича і його дівчину Софію Сапегу.
21 червня Євросоюз ухвалив рішення про заморожування активів і заборону на видавання віз щодо 78 фізичних та восьми юридичних осіб. Серед них – бізнесмени, члени сім'ї Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, ректори, прокурори, судді, поліцейські і високопоставлені військові. За даними "Радые Свабода", під санкції також потрапили БелАЗ, МАЗ, "Новая нефтяная компания", а також російський бізнесмен Михайло Гуцерієв, журналісти Андрій Муковозчик і Сергій Гусаченко, речниця МВС Білорусі Ольга Чемоданова, бізнесмени Олексій Алексін і Олександр Зайцев, міністр оборони Віктор Хренін і інші.
До санкцій проти однієї юридичної особи з Білорусі приєдналося сім країн: Північна Македонія, Чорногорія, Сербія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія. До санкцій проти 78 фізичних та семи юридичних осіб приєдналося шість країн: Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія.
Контекст:
Швейцарія вперше ввела санкції проти Білорусі 2006 року "через недотримання законності на президентських виборах і серйозні порушення прав людини".
14 жовтня минулого року Швейцарія розширила санкції, ввівши обмежувальні заходи проти 40 білоруських посадовців (передбачають блокування рахунків і заборону в'їзду в країну).
11 грудня швейцарський уряд запровадив візові та фінансові санкції проти Лукашенка, його сина Віктора і ще 13 білоруських посадовців.