США можуть сьогодні оголосити про доправлення в Україну старішої версії ATACMS – Politico
У перший 2024 року пакет військової допомоги Україні, про який США, як очікують, оголосять 12 березня, можуть входити касетні боєприпаси ATACMS старішої модифікації з дальністю стрільби приблизно 160 км. Про це з посиланням на власні джерела пише Politico.
За словами американських чиновників, ознайомлених із перебігом обговорень нової військової допомоги, у пакет увійде низка армійських тактичних ракетних систем.
За словами одного зі співрозмовників Politico, до пакету входитиме деяка кількість протипіхотних засобів, або APAM – старішої версії системи ATACMS, яка може нести боєголовки, що містять сотні касетних бомб.
Окрім того, за словами цього чиновника і ще однієї американської офіційної особи, у цьому транші допомоги очікують на постачання в Україну деякої кількості боєприпасів калібру 155 мм і ракет для систем залпового вогню.
Сполучені Штати, за даними Reuters, уперше за кілька місяців оголосять про додаткову військову допомогу Україні 12 березня. Сума пакету, за оцінкою агентства, може становити приблизно $400 млн. Зі свого боку Politico пише, що США нададуть Україні озброєння на $300 млн.
Про надання останнього станом на зараз пакету військової допомоги Україні на суму $250 млн США оголосили 27 грудня 2023 року.
28 лютого телеканал CNN повідомив, що Пентагон обговорює використання останніх $4 млрд із "подушки безпеки" для допомоги Україні. 6 березня Bloomberg писало, що адміністрація Байдена розглядає можливість виділення Україні $200 млн із фонду фінансування американської армії, щоб надати "негайну допомогу" в умовах блокування Конгресу.
Контекст:
17 жовтня низка західних ЗМІ повідомила про перше застосування ATACMS Україною. Зокрема, про це з посиланням на джерела писали The Wall Street Journal, The New York Times та Politico.
За даними WSJ, збройні сили України використали модифікацію ATACMS дальністю 160 км. Газета NYT уточнювала, що ударів по аеродромах окупаційних російських військ у Бердянську й Луганську завдали саме американськими балістичними ракетами.
Увечері 17 жовтня 2023 року президент України Володимир Зеленський підтвердив застосування Україною ATACMS. У США також підтвердили передання ATACMS Україні.
У МЗС України повідомили 19 жовтня, що Україна отримуватиме від США ракети ATACMS на постійній основі.