США повернулися до Ради ООН із прав людини

2018 року США вийшли з Ради ООН із прав людини

Фото: EPA
Генеральна Асамблея ООН 14 жовтня обрала на трирічний строк 18 нових членів до складу Ради ООН із прав людини, серед країн – Сполучені Штати. Про це повідомляють на сайті ООН.

2018 року 45-й президент США Дональд Трамп вивів США з Ради ООН із прав людини через "усталену антиізраїльську упередженість і правила членства, які дають змогу здобути місця в раді найлютішим порушникам прав людини у світі" – Росії, Китаю і Кубі, заявляв у жовтні минулого року тодішній держсекретар Майк Помпео.

Associated Press із посиланням на представників влади США писало в лютому 2021 року, що президент США Джо Байден планує повернути членство Сполучених Штатів у Раді ООН із прав людини. Вашингтон прагне реформувати її, зазначало AP.

"Сполучені Штати прагнуть просувати принциповий порядок денний Ради ООН із прав людини, що базується на глибокому переконанні в тому, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах", – написав у Twitter після голосування Генасамблеї держсекретар США Ентоні Блінкен.

Контекст:

Рада із прав людини – це міжурядовий орган системи ООН, до складу якого входить 47 держав, відповідальних за захист прав людини в усьому світі. Строк повноважень кожного члена становить три роки, їх обирає Генеральна Асамблея ООН. Місця розподіляють за географічним принципом.