США введуть санкції проти понад 300 депутатів Держдуми РФ – ЗМІ

Під нові санкції США потрапить більшість депутатів Держдуми РФ
Фото: depositphotos.com
Цього тижня президент США Джо Байден введе санкції проти сотень членів нижньої палати російського парламенту, Держдуми, повідомила низка американських ЗМІ, зокрема CNNThe Wall Street Journal і The New York Times, посилаючись на обізнане джерело.

Радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван розповів, що США разом із союзниками оголосять про новий пакет санкцій проти РФ 24 березня, під час візиту президента США до Європи.

За даними The Wall Street Journal, обмеження стосуватимуться понад 300 депутатів Держдуми (загалом у нижній палаті парламенту 450 депутатів). Загалом у новий санкційний список потрапить 400 осіб.

11 березня США ввели санкції проти 12 депутатів Держдуми, зокрема проти спікера В'ячеслава Володіна та лідера фракції КПРФ Геннадія Зюганова, повідомило міністерство фінансів країни. Ці депутати, як пояснив прессекретар Держдепартаменту Нед Прайс, "очолили зусилля щодо визнання так званих "Донецької та Луганської народних республік", зазначив Forbes. Усю власність цих політиків на території США було заблоковано, крім того, фізичним та юридичним особам США заборонили мати з ними справу.

Нові санкції, за інформацією джерел The New York Times, будуть ширшими за введені 11 березня, але "їх деталі досі допрацьовують".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

У відповідь на напад Росії на Україну США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія та Японія запровадили проти РФ кілька пакетів санкцій. За даними глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 4,3 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – понад 7,1 тис. Тепер Росія найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.

Повний список американських санкцій проти Росії за агресію щодо України опубліковано на сайті міністерства фінансів США.

США, зокрема, від'єднали частину російських банків від міжнародної міжбанківської системи SWIFT, наклали санкції на Центробанк Росії, заморозивши його закордонні активи, ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів нафти та газу і позбавили РФ статусу найбільшого сприяння (торгових привілеїв), що дасть змогу підвищити мита та запровадити інші обмеження.

Окрім того, США ввели персональні санкції проти президента РФ Володимира Путіна, міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генштабу збройних сил Росії Валерія Герасимова. У Вашингтоні наголосили, що рідко вдаються до занесення лідерів держав до санкційного списку. "Путін приєднується до дуже невеликої групи, до якої входять такі деспоти, як [лідер Північної Кореї] Кім Чен Ин, Олександр Лукашенко, [який вважає себе президентом Білорусі], та [президент Сирії] Башар Асад", підкреслили у міністерстві фінансів США.