США запровадили санкції проти близьких до Кадирова людей і організацій

Самого Кадирова занесли до списку санкцій у межах "акта Магнітського" у грудні 2017 року
Фото: ЕРА
США занесли до списку санкцій за "актом Магнітського" чеченський футбольний клуб "Ахмат", Фонд Ахмата Кадирова та ще кілька організацій і фізичних осіб, пов'язаних із главою Чечні Рамзаном Кадировим.

Міністерство фінансів США в межах "Глобального акта Магнітського" ввело санкції проти чотирьох громадян Росії та шести російських юридичних осіб, пов'язаних із главою Чечні Рамзаном Кадировим. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Під санкції потрапили створений Кадировим Фонд імені його батька, Ахмата Кадирова, і футбольний клуб "Ахмат". Серед організацій, які потрапили до списку санкцій, також опинилися промоутерська компанія Absolute Championship Akhmat, компанії "Чеченские минеральные воды" та "Мегастройинвест".

Окрім того, під санкції потрапили чеченський борець Тимур Дузагаєв, який живе в Німеччині, помічник Кадирова Данило Мартинов, повноважний представник Чечні при президенті Росії Зіяд Сабсабі, командира 2-го полку патрульно-постової служби при МВС Чечні Вахіт Усмаєв, а також тренер із кінного спорту Сімар Сатіш, якого називають тренером коней Кадирова.

Санкції запровадили з нагоди Міжнародного дня прав людини, заявили у відомстві.

"Кадиров... є лідером організації кадировців, члени якої причетні до серйозних порушень прав людини. Кадиров і сили під його командуванням... причетні до вбивства Бориса Нємцова, політика, опозиційного до президента Росії Володимира Путіна, та інших серйозних порушень прав людини", – ідеться в повідомленні.

Самого Кадировова занесли до списку санкцій за "актом Магнітського" у грудні 2017 року "за позасудові розправи, тортури та інші грубі порушення прав людини".

У грудні 2012 року у США ухвалили "закон Магнітського", який вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права.

3 жовтня 2016 року Путін оголосив про вихід РФ із договору зі США про утилізацію збройового плутонію. Він також подав до Держдуми законопроєкт про зупинення співпраці, у якому назвав умовою її відновлення скасування США антиросійських санкцій і "закону Магнітського", скорочення присутності військ у країнах, що вступили в НАТО із 2000 року, а також компенсацію збитків від санкцій і російських "вимушених контрсанкцій".

9 грудня 2016 року "Глобальний закон Магнітського" ухвалив Конгрес США. А 24 грудня президент Обама підписав законопроєкт із питань оборонної політики та бюджету країни на 2017 рік, у якому передбачено ухвалення "Глобального закону Магнітського про права людини". Відповідно до закону, президент США може вводити санкції проти громадян будь-якої іноземної держави, якщо доведено, що вони мають стосунок до грубих порушень прав людини і корупції. Зазначено, що санкції можуть передбачати заборону на в'їзд у США і заморожування активів.