Судно з українським зерном сіло на мілину у Стамбулі через відмову керма. Рух Босфором уже відновлено
У протоці Босфор у межах міста Стамбул (Туреччина) сіло на мілину суховантажне судно Lady Zehma із зерном з України, унаслідок чого тимчасово було зупинено рух суден, повідомила 1 вересня канцелярія губернатора Стамбула.
В офісі губернатора повідомили, що 173-метрове суховантажне судно Lady Zehma з 3 тис. тонн кукурудзи на борту після відмови керма благополучно сіло на мілину і кинуло якір. Унаслідок інциденту ніхто не постраждав, на місце події прибула берегова охорона.
За даними місцевого видання Maritime Executive, рятувальні буксири швидко зняли суховантаж із мілини.
"Станом на вечір четверга судно йшло повільним ходом у супроводі кількох буксирів", – ідеться у повідомленні видання.
Уранці 30 серпня з портів Одеса, Чорноморськ та Південний вирушило одразу шість суден, серед яких, зокрема, було Lady Zehma, яке прямує з Чорноморська до італійського міста Равенна.
Контекст:
Росія блокувала вивезення української агропродукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну.
У травні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт. Він також зазначив, що від експорту продовольства з України залежить життя приблизно 400 млн осіб у різних країнах.
22 липня у Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна – Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме.
Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня.
26 серпня Зеленський розповів, що із трьох українських морських портів – Чорноморськ, Одеса та Південний – експортували перший із 24 лютого мільйон тонн агропродукції.
30 серпня в Мінінфраструктури України уточнили, що "зерновим коридором" з українських портів вийшло вже 61 судно. На їхньому борту було майже 1,5 млн тонн агропродукції.