У Берліні через повідомлення про замінування здійснив приземлення літак Ryanair, борт обстежували цілу ніч

В аеропорту Берліна пасажирам надали запасний літак
Фото: BER – Berlin Brandenburg Airport / Facebook

Увечері 30 травня в аеропорту Берліна через повідомлення про замінування здійснив приземлення літак авіакомпанії Ryanair зі 160 пасажирами на борту. Про це 31 травня повідомив NonstopNews.

Boeing 737 рейсу FR1901 прямував з ірландського міста Дублін до польського Кракова.

За даними Bild, літак "раптово розвернувся" і попрямував в аеропорт Берліна.

Видання пише, що пасажирів вивели з літака, який відправили на віддалену стоянку, і проводили обшук борту до раннього ранку понеділка. Бомби не знайшли.

Літак залишився в аеропорту, його мали намір повернути в Ірландію.

Пасажирів пересадили на запасний борт, він вилетів до Польщі о 3.46 за місцевим часом.

Контекст:

Інцидент стався на тлі історії 23 травня, коли літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, здійснив у Мінську екстрене приземлення нібито через повідомлення про замінування (згодом вибухових речовин на борту судна не знайшли).

Мінтранс Білорусі заявляв 24 травня, що повідомлення про замінування літака надійшло від імені солдатів палестинського угруповання ХАМАС. Автори повідомлення вимагали, щоб Європейський союз відмовився від підтримки Ізраїлю у війні із сектором Гази, і погрожували підірвати літак над Вільнюсом. Спікер ХАМАС заявив, що рух не вдається до таких методів, а наступного дня заступник глави політбюро ХАМАС Муса Абу Марзук засудив втягнення руху в ситуацію із затриманням літака.

Після перевірки борту Ryanair білоруські спецслужби зняли з рейсу й затримали одного із засновників білоруського опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича і його дівчину, росіянку Софію Сапегу (у Мінську з літака зійшло ще кілька людей, у Ryanair підозрюють, що це були агенти КДБ Білорусі, Олександр Лукашенко заперечує). Сапегу заарештовано, її і Протасевича визнали політв'язнями.

Увечері 24 травня з'явилося відео із Протасевичем, у якому він говорить, що перебуває в СІЗО №1 у Мінську, співпрацює зі слідством і дає свідчення, у яких зізнається "у факті організації масових заворушень у Мінську". У Європі зазначали, що на обличчі журналіста було видно сліди побиття.

Переслідування Протасевича пов'язують із Telegram-каналом NEXTA. Паблік набув широкої популярності влітку минулого року завдяки висвітленню й координації протестів, які почалися після оголошення результатів виборів президента країни.

Країни ЄС, США, Канада, Україна та інші держави засудили дії влади Білорусі й закликали негайно звільнити затриманих.