У Білорусі ввели режим контртерористичної операції

У Білорусі говорять про ймовірність "провокацій" із боку сусідів і ввели режим контртерористичної операції
Фото: EPA

Режим контртерористичної операції запроваджено в Білорусі через нібито "інформацію про провокації" з боку "окремих суміжних держав". Про це 13 жовтня в інтерв'ю російському пропагандистському виданню "Известия" заявив міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей.

"Сьогодні, на жаль, світ став таким непередбачуваним, ми не можемо нікому вірити. Тому ми маємо дбати про власну безпеку, виходити з того, що, як сказав президент Білорусі, ми маємо захистити своїх людей і зробити так, щоб на жоден метр нашої землі не ступила нога окупанта. Глава нашої країни (ідеться про Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі. – "ГОРДОН") провів низку нарад із силовими структурами, введено режим контртерористичної операції. Справді, була інформація про те, що з боку окремих суміжних держав планують провокації, пов'язані майже із захопленням окремих ділянок території Білорусі", – сказав Макей.

Раніше офіційно про введення режиму контртерористичної операції у РБ не повідомляли. Дати запровадження цього режиму Макей не назвав.

Контекст:

24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає. На початку квітня північні регіони України звільнили від російських окупантів. Після цього з території Білорусі окупанти запускали по українських об'єктах ракети.

За даними української розвідки станом на 29 вересня, у Білорусі готують місця для розміщення 20 тис. мобілізованих із Росії, які мають поповнити дислоковані в республіці російські підрозділи.

Раді нацбезпеки і оборони України відомо, що президент РФ Володимир Путін щодня тисне на Лукашенка, щоб той розпочав збройну агресію проти України з боку Білорусі.

4 жовтня Лукашенко прямо визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України.

8 жовтня увечері посла України в Мінську Ігоря Кизима запросили до міністерства закордонних справ Білорусі, де йому вручили дипломатичну ноту про те, що Україна нібито планує завдати удару по території Білорусі. Інформація про "наміри завдати удару" не відповідає дійсності, заявили у МЗС України. У міністерстві не відкидають, що це вручення ноти може бути "частиною плану Російської Федерації щодо здійснення провокації та подальшого звинувачення України".

10 жовтня Лукашенко заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах союзної держави". Розгортання, за словами Лукашенка, розпочалося 8 жовтня. 11 жовтня Лукашенко оголосив у Білорусі перевірку боєготовності збройних сил.

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи 11 жовтня на саміті "Великої сімки", запропонував розмістити міжнародних спостерігачів на кордоні України з Білоруссю і спростував інформацію про будь-які агресивні плани щодо РБ.