У бюджеті Пентагону залишилося $5 млрд на військову допомогу Україні – ЗМІ

На довгострокову програму модернізації української армії США зараз грошей не мають – WSJ
Фото: defense.gov

У міністерстві оборони США є запас більше ніж $5 млрд для військової та іншої допомоги Україні найближчим часом. Про це 2 жовтня пише The Wall Street Journal.

За даними джерел видання, цих коштів вистачить на шість місяців підтримки Києва в боротьбі проти російської агресії, якщо постачання зброї триватиме в тому самому темпі.

$5,2 млрд, що залишилися, становлять майже 12% від загальної допомоги у сфері безпеки, яка від початку широкомасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року сягнула $43,9 млрд.

Рахунок, який американський уряд використовував для довгострокової програми модернізації української армії, зараз порожній, пише WSJ. Кошти, заплановані США для поповнення власного арсеналу після допомоги Україні, також скоротилися – приблизно до $1,6 млрд – і цього замало для потреб Пентагону, зазначають джерела газети.

Контекст:

30 вересня Палата представників і Сенат США ухвалили законопроєкт про фінансування роботи уряду на найближчі 45 днів, щоб уникнути зупинки його роботи (шатдауну). З документа вилучили фінансову допомогу Україні.

Президент США Джо Байден підписав документ, але, коментуючи голосування, яке минуло, заявив, що Сполучені Штати "за жодних обставин" не можуть допустити припинення підтримки України.

Амбасадорка України у США Оксана Маркарова 1 жовтня заявила, що тимчасовий бюджет ніяк не вплине на постачання американської зброї й обладнання, оскільки їх погодили раніше. Вона також додала, що після ухваленого рішення "інформаційний простір США зайняли заяви щодо цього і на підтримку України".

Маркарова склала список американських політиків і чиновників, які були за продовження допомоги Україні. Серед них, зокрема, президент США Джо Байден, міністр оборони Ллойд Остін, речник Палати представників Кевін Маккарті, сенатори, конгресмени та інші.