У Єревані протестувальники розгромили офіс Сороса
Прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна і його команду пов'язують з американським фінансистом Джорджем Соросом, повідомляє Vzglyad.az.
У Єревані (Вірменія) противники підписання документа з Азейрбаджаном та Росією про перемир'я в Нагірному Карабасі влаштували погром в офісі фонду американського фінансиста Джорджа Сороса. Про це 10 листопада повідомляє Vzglyad.az.
У YouTube опубліковано відео, у якому видно, як протестувальники б'ють вікна та двері, розкидають предмети і папери у приміщенні офісу, а також шукають цінні предмети.
За інформацією видання, прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна і його команду у владі Вірменії пов'язують із Соросом. Зокрема, за Пашиняна багато посад дістали люди, які працювали у фонді американського бізнесмена, ідеться в повідомленні.
У ніч із 9-го на 10 листопада Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв і президент Росії Володимир Путін підписали заяву про припинення війни в Карабасі.
Згідно з домовленостями, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі розмістять 1960 російських миротворців, 90 бронетранспортерів, 380 військових і спеціальних автомобілів.
Прем'єр Вірменії говорив, що це рішення було для нього вкрай важким, але безальтернативним. Алієв підкреслив, що Пашиняна "змусили" підписати документ, "максимально вигідний" для Баку.
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший протягом останніх років конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії й оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
Кілька разів було досягнуто домовленостей про перемир'я в Нагірному Карабасі, але щоразу їх порушували. 9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану та Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир'я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.
9 листопада представник "влади" Нагірного Карабаху Ваграм Погосян повідомив, що армія невизнаної Нагірнокарабаської республіки більше не контролює важливого міста Шуша, а азербайджанські війська перебувають на підступах до столиці Карабаху Степанакерта.