У Москві суд дав 10 діб адмінарешту студенту МДУ, який назвав свій Wi-Fi у гуртожитку Slava Ukraine!
Нікулінський райсуд Москви призначив 10 діб адмінарешту студенту МДУ Олегові Тарасову, який у гуртожитку назвав мережу Wi-Fi гаслом Slava Ukraine! ("Слава Україні"). Постанову 7 березня опубліковано (.doc) на сайті судів загальної юрисдикції Москви.
У документі йдеться, що з 1 жовтня 2023 року до 6 березня 2024 року Тарасов "із метою пропаганди гасла українських націоналістів допустив його масове поширення через демонстрацію назви Wi-Fi-мережі й відображення зазначеного гасла під час під'єднання до інтернет-мережі необмеженої кількості користувачів".
Тарасов на судове засідання з'явився, "фактичні обставини не заперечував", ідеться в постанові суду.
Російський суд визнав студента винним в адміністративному порушенні за статтею про "публічне демонстрування символіки екстремістських організацій" і призначив арешт на 10 діб, а також конфіскацію роутера як "зброї скоєння правопорушення".
Тюрін жив у гуртожитку Будинку студентів на Ломоносівському проспекті. У 2022 році він брав активну участь в антивоєнних мітингах і висловлював незгоду з діями російської влади в Україні, повідомив Telegram-канал "Осторожно, новости". У разі повторного такого "порушення" студенту може загрожувати кримінальна справа, зазначають у повідомленні.
Контекст:
У Росії оголосили "екстремістськими організаціями" й заборонили, зокрема, такі рухи й формування, що діяли у XX столітті, як Українська народно-революційна армія (УНРА), Українська повстанська армія (УПА), Українська народна самооборона (УНСО), Організація українських націоналістів (ОУН).
У січні 2024 року російський мін'юст заборонив використання українського патріотичного привітання "Слава Україні" як "гасла ОУН".
Привітання "Слава Україні!" і відповідь "Героям слава!" наново набули популярності в Україні під час Революції гідності й після початку російсько-української війни у 2014 році. У 2018-му Рада встановила ці гасла офіційним військовим привітанням у Збройних силах України замість "Здрастуйте, товариші!" – "Бажаємо здоров'я!".