МЗС Франції про вибухи в Бєлгороді: РФ може покласти край конфлікту, за який повністю відповідальна
Країна-агресор Росія має можливість покласти край повномасштабній війні, яку вона розпочала проти України в лютому 2022 року, вивівши всі свої окупаційні війська з міжнародно визнаної української території. Про це на брифінгу 3 січня заявив представник МЗС Франції, його цитують на сайті французького зовнішньополітичного відомства.
Дипломата попросили озвучити позицію Франції щодо вибухів у російському Бєлгороді 30 грудня 2023 року, унаслідок яких загинуло понад 20 людей.
"Є держава-агресор – Росія, яка проводить стратегію терору, навмисно завдаючи ударів по важливих об'єктах цивільної інфраструктури, порушуючи міжнародне гуманітарне право, і держава – жертва агресії – Україна, яка діє в порядку самооборони, відповідно до статті 51 Статуту ООН", – відповів представник МЗС Франції.
Він додав, що РФ "має можливість покласти край цьому конфлікту й людській трагедії, котра його супроводжує, за яку вона повністю відповідальна".
"Для цього вона має вивести всі свої війська з міжнародно визнаної території України. Це необхідна умова для відновлення міцного миру і збереження міжнародного порядку, заснованого на верховенстві права", – наголосив французький дипломат.
Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв, коментуючи відповідь представника МЗС Франції, зазначив у Telegram, що росіяни "ніколи не любили французів".
"Типу жабоїди, воювали з нами. І взагалі ці… п-ри (не піонери типу). І зараз переконалися в цьому, – зазначив Медведєв. – Написав МЗС Франції. Удар по Бєлгороду […] – це "право на самооборону". Мерзота. Вибл...дки. Виродки".
Контекст:
Із Бєлгородської області російські окупанти регулярно обстрілюють Харків і Харківську область.
30 грудня 2023 року, за даними російських ЗМІ, стався найсильніший обстріл Бєлгорода під час повномасштабної війни РФ проти України. За даними губернатора Бєлгородської області РФ В'ячеслава Гладкова, тоді загинуло 25 людей, понад 100 дістали поранення.
"Українська правда" і "РБК-Україна", посилаючись на власні джерела, повідомили, що вибухи 30 грудня стали "наслідком російських ракетних ударів по українських містах і вбивств цивільного населення", а ураження цивільної інфраструктури є наслідком "непрофесійних дій російської протиповітряної оборони, а також навмисних і спланованих провокацій".
Росія після вибухів у Бєлгороді скликала Раду Безпеки ООН. Радник постійного представника України при ООН Сергій Дворник заявив, що щойно "кривава війна" РФ припиниться – не буде причин для засідань. Напередодні, 29 грудня, засідання Радбезу ООН скликали через масовану повітряну атаку РФ на Україну, унаслідок якої загинуло 53 особи, ще 170 – постраждали.
У ГУР Міноборони України повідомили, що "бавовна" у Бєлгороді 30 грудня прорідила офіцерський склад Слідкому країни-агресора РФ.