У НАТО вважають, що Росія може влаштувати диверсію на підводних кабелях і трубопроводах
За його словами, є постійна ймовірність того, що країна-агресор може бути налаштована на критичну інфраструктуру союзників.
"Є підвищені побоювання, що Росія може взятися за підводні кабелі й інші критично важливі об'єкти інфраструктури у спробі порушити життя Заходу й дістати важелі тиску на ті країни, які надають підтримку Україні", – сказав він.
За словами Кеттлера, понад 95% міжнародного інтернет-трафіку передають приблизно 400 підводними кабелями. Щодня ними проходять фінансові операції на суму приблизно $10 трлн, представник НАТО назвав їх "економічним стрижнем".
Тоді як Росія активно складає карти цієї інфраструктури, Китай є "ще одним значним гравцем на морському дні", вважає Кеттлер. Пекін працює над розвитком власної підводної інфраструктури, і поки що не активно, але перевіряє вразливості інших країн, додав він.
"Це справді цілісний, багатоаспектний перелік загроз, адже йдеться про критичну інфраструктуру. Співпраця між приватним сектором, НАТО і союзними органами управління має вирішальне значення для отримання чіткої картини небезпеки, яка загрожує", – зазначив помічник генсека Альянсу.
Контекст:
Про те, що російські військові складають карту вітрових електростанцій, газогонів, кабелів зв'язку у водах навколо Данії, Швеції, Норвегії і Фінляндії, ідеться в опублікованому 19 квітня спільному розслідуванні суспільних мовників Данії (DR), Швеції (SVT), Норвегії (NRK) та Фінляндії (Yle).
Його автори зазначають, що картографування проводять за допомогою великої кількості військових і цивільних кораблів, які пливуть скандинавськими водами і розкривають те, що лежить на дні моря, і як пов'язана інфраструктура країн Скандинавії. За словами джерел, військова програма займає центральне місце у підготовці Росії до великого конфлікту із Заходом.