У Польщі прогнозують тривалу міграційну кризу на кордоні з Білоруссю

Польща хоче побудувати стіну на кордоні з Білоруссю, Росією та Україною
Фото: ЕРА
Міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі триватиме довше, ніж передбачали. Такий прогноз озвучив Polske Radio 16 жовтня голова Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох.

"Припускаємо, що ця криза триватиме довго. Тому була підтримка ідеї зміцнення кордону. Варто відверто сказати, що ми маємо справу з агресією іншої держави проти нас. Це агресія держави, за якою стоїть теж Росія", – зазначив Сольох.

За його словами, ситуація на польсько-білоруському кордоні досить небезпечна, тому Польщі треба поліпшити тимчасове огородження. Сольох зазначив, що політичне розв’язання цієї кризи потребує часу.

"Найважливіше – побудувати спільну позицію в межах НАТО та Європейського союзу. Тому що з 2015 року Євросоюз має дещо інший досвід із міграцією. Зараз ідеться про два фактори: міграційний тиск і потенційно новий маршрут, а також те, що у це настільки глибоко залучено іншу державу", – підсумував голова бюро.

Сейм Польщі цього місяця ухвалив спецзакон про будівництво на кордоні з Білоруссю, Росією та Україною стіни для підвищення безпеки через міграційну кризу. Орієнтовна вартість проєкту – приблизно $410 млн. За даними Reuters, стіна матиме систему датчиків руху та камер відеоспостереження.

Контекст:

Країни Балтії і Польща цього року зіткнулися з проблемою нелегальної міграції з Білорусі.

У Литві вважають, що Лукашенко навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні.

13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією. Окрім Литви, надзвичайну ситуацію на кордоні з Білоруссю оголосили в Латвії та Польщі.

Морецький говорив 17 вересня, що на території Білорусі перебуває більше ніж 10 тис. мігрантів із країн Близького Сходу, яких можуть використовувати для проведення гібридної атаки проти Польщі та Литви.

Через наплив мігрантів на кордоні з Білоруссю побудувати паркан вирішили уряди Литви, Латвії та Польщі.

Президенти Литви, Латвії, Естонії та Польщі Гітанас Науседа, Егілс Левітс, Керсті Кальюлайд та Анджей Дуда під час зустрічі в Києві 23 серпня випустили спільну декларацію. У заяві міграційну кризу на кордоні з Білоруссю вони назвали "політично керованою гібридною операцією, яку здійснює режим Лукашенка", в котрій "експлуатують беззахисних громадян третіх країн". Її мета – "відвернути увагу від дедалі частіших порушень прав людини та громадянина з боку режиму".