У РФ попередили Канаду, що нові санкції не залишаться без відповіді
У міністерстві закордонних справ Росії вважають наміри Канади ухвалити свою версію "закону Магнітського" "черговим відверто недружнім кроком".
Уведення санкцій Канади проти РФ може завдати шкоди відносинам між країнами. Про це заявили в міністерстві закордонних справ РФ.
У російському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що вважають наміри Оттави ухвалити канадську версію "закону Магнітського" "черговим відверто недружнім кроком".
"У разі ухвалення парламентом Канади цього санкційного законодавчого акта відносинам між нашими країнами, які й без того переживають не найкращі часи, буде завдано відчутної шкоди. У програші опиниться сама Канада, чия влада замість розвитку взаємовигідного співробітництва, зокрема в економічній сфері та освоєнні Арктики, воліє самоізолюватися від Росії. В Оттаві, звичайно, вільно чинити так, як їм заманеться, але це недалекоглядна політика", – йдеться в заяві російського МЗС.
Як повідомляє Reuters, спікер посольства РФ у Канаді Василь Култишев заявив, що рішення канадського уряду про введення санкцій "не залишиться без відповіді".
17 травня міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що уряд країни погодився підтримати закон про санкції за порушення прав людини, аналогічний американському "закону Магнітського", пише CBS News.
Юриста консалтингової компанії Firestone Duncan і аудитора фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який розкрив схеми великомасштабного розкрадання коштів із російського бюджету, було арештовано у 2008 році, а у 2009-му помер у слідчому ізоляторі в Москві у 37-річному віці нібито від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан здоров'я Магнітського, щоб змусити його замовкнути.
У грудні 2012 року у США було ухвалено "закон Магнітського", що вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права у РФ. Спочатку до списку увійшло 18 осіб. "Список Магнітського" кілька разів розширювали, востаннє – у січні 2017 року, коли США занесли в нього голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна і депутата Держдуми Андрія Лугового.
У грудні 2016 року Конгрес США ухвалив "Глобальний закон Магнітського", того ж місяця його підписав президент США Барак Обама. Згідно із законом, президент США може ввести санкції проти громадян будь-якої іноземної держави, якщо доведено, що вони мають стосунок до грубих порушень прав людини і корупції. Санкції можуть передбачати заборону на в'їзд до США і заморожування активів.