У Росії заявили про 100-відсоткову ефективність другої вакцини проти COVID-19 "ЕпіВакКорона"
Росспоживнагляд відзвітував про 100-відсоткову імунологічну ефективність другої російської вакцини проти коронавірусної інфекції "ЕпіВакКорона". Про це відомство повідомило в коментарі "Інтерфаксу".
Такий показник встановили за результатами першої та другої фаз клінічних досліджень, які проводили в липні – вересні минулого року. У другій фазі брало участь 86 осіб. Із них 43 добровольці отримали вакцину "ЕпіВакКорона", а ще 43 добровольці – плацебо.
Усі добровольці, які отримали вакцину, почувалися добре, лише у двох із них був біль у місці уколу, який минув протягом двох діб.
Президент країни Володимир Путін 14 жовтня 2020 року говорив, що вакцина новосибірського наукового центру "Вектор" отримала реєстраційне посвідчення. Віцепрем'єрка РФ із питань соціальної політики Тетяна Голікова сказала, що після реєстрації готують випуск 60 тис. доз "ЕпіВакКорони". За її інформацією, післяреєстраційні клінічні дослідження вакцини центру "Вектор" мали провести на 40 тис. добровольців, зокрема на 150 громадянах, старших за 60 років.
Друга російська вакцина "ЕпіВакКорона" складається зі штучно синтезованих фрагментів вірусних білків, через які імунна система людини "навчається" розпізнавати і нейтралізувати коронавірус SARS-CoV-2. Препарат не викликає побічних ефектів і має "достатньо високий рівень безпеки", говорила Голікова.
Підсумки випробувань науковий центр "Вектор" має подати до кінця січня, повідомили в Росспоживнагляді. Досі жодного дослідження вакцини "ЕпіВакКорона" в науковій літературі не опубліковано.
Про реєстрацію першої у світі російської вакцини проти коронавірусної інфекції – "Супутник V" – Путін заявив 11 серпня. Він стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. National Geographic зазначав, що випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до широкого поширення. Багато російських учених стверджувало, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, які отримали щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.
Масштабна вакцинація від коронавірусу в Росії почалася в середині грудня. За даними РФПІ, вакциною "Супутник V" вже щепили більше ніж 1,5 млн осіб.
Третю вакцину готує Федеральний науковий центр досліджень і розроблень імунобіологічних препаратів імені Михайла Чумакова, у вересні її дозволили випробування на людях.