У російському Туапсе загорілася нафтобаза, Telegram-канали пишуть, що був удар безпілотника

Місцева влада каже, що постраждалих немає
Скріншот: Нетипичный Туапсе / Telegram

Увечері 24 січня у місті Туапсе (Краснодарський край країни-агресора Росії) спалахнула пожежа на нафтобазі поряд із нафтопереробним заводом компанії "Роснефть". Про це повідомляє The Moscow Times.

"Це четвертий удар за шість днів. 18 січня українські дрони атакували Петербурзький нафтовий термінал, 19 січня – нафтобазу "Роснефти" у місті Клинці – згоріли великі резервуари з паливом. 21 січня в Ленінградській області українські дрони вдарили по терміналу компанії "Новатек" у порту Усть-Луга", – ідеться в повідомленні.

Telegram-канал "Осторожно, новости" пише з посиланням на очевидців, що попередня причина займання – удар безпілотника.

В оперштабі Краснодарського краю стверджують, що пожежа спалахнула, зокрема, на самому НПЗ.

Нібито жертв і постраждалих немає.

Після атаки на Туапсе аеродром Сочі (міста розташовані на відстані менше ніж 100 км) перестав приймати рейси, повідомляє "Осторожно, новости".

"Деякі літаки перескеровують до Мінеральних Вод, деякі поки кружляють у небі над Краснодарським краєм в очікуванні дозволу на приземлення", – зазначає канал.

 

Контекст:

Згідно з підрахунками BBC станом на 1 вересня 2023 року, країну-агресора Росію й окуповані Росією території України атакували за допомогою безпілотників більше ніж 190 разів, відтоді були десятки нових атак. Найчастіше атак зазнавали Брянська й Бєлгородська області РФ, що межують з Україною, а також окупований український півострів Крим.

30 серпня атаки дронів зафіксували у шести областях (серед них і Московська), росЗМІ називали це "найбільшою атакою безпілотників на російські регіони".

Російські окупанти звинувачують в атаках Україну. Україна зазвичай не бере на себе відповідальності за атаки, але президент України Володимир Зеленський заявляв, що повернення війни на територію Росії – "неминучий, природний і цілком справедливий процес".

Серед головних цілей ударів дронами-камікадзе, які здійснює Україна, – виснаження російських систем ППО і знищення авіації, а також завдання збитків військово-виробничим потужностям. Про це начальник воєнної розвідки України Кирило Буданов заявив в інтерв'ю The Economist, опублікованому 17 вересня. Він додав, що пріоритетною ціллю є російські військові підприємства, які працюють у сфері ракетобудування.