У США немає розуміння, як перемогти агресивну ядерну державу – амбасадорка України Маркарова
Думка багатьох українців, що США "бояться перемоги України", не відповідає дійсності, але цей рік буде складним для отримання підтримки, зокрема, через вибори у США. Таку думку амбасадорка України Оксана Маркарова висловила в інтерв'ю "Європейській правді", яке опублікували 23 квітня.
"Я не бачу у США боязні того, що ми виграємо. Й адміністрація, і президент, і Конгрес розуміють, що ми повинні виграти, тому що ця війна – не тільки про Україну. Що без цього неможливо буде відновити повагу до територіальної цілісності, до суверенітету у світі. Але водночас у США немає розуміння, як перемогти агресивну ядерну державу, постійного члена Ради Безпеки ООН, члена G20, державу, від якої залежать дуже багато інших країн і яка досі визначає стан багатьох ресурсних ринків", – сказала Маркарова.
На її думку, саме через відсутність такого комплексного розуміння деякі аналітичні групи шукають шлях до "компромісу", попри те, що з Росією цей шлях уже багато разів не спрацював. За її словами, дискусія щодо цього ще триває.
"На це накладаються внутрішні процеси у США. Я ще в минулому інтерв'ю для "Європейської правди" говорила, що рік виборів буде складним. І зараз ми бачимо, як з кожним місяцем тема виборів захоплює 100% уваги у США", – зазначила амбасадорка.
Вона підкреслила, що, попри все це, українцям треба не зупинятися й постійно порушувати питання перемоги України.
"Бо відповідь на те, якою буде перемога України, є визначальною. І я зверну увагу, що ухвалений цими днями "закон щодо допомоги Україні" дає доручення уряду США надати Конгресу багаторічну стратегію довгострокової підтримки України й нашої перемоги", – додала Маркарова.
Контекст:
30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський сказав, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з лідером країни-агресора Володимиром Путіним це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав Зеленський. У жовтні він ввів у дію рішення РНБО, у якому офіційно констатували "неможливість проведення переговорів із Путіним".
Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.
Видання The Economist 13 листопада 2023 року писало, що західні посадовці дедалі частіше говорять про те, що війна, розв'язана Росією проти України, може затягнутися ще на п'ять років у ситуації, коли ні РФ, ні Україна не готові поступитися, але й вийти із глухого кута теж не здатні. Водночас, за оцінкою The Wall Street Journal, українським силам потрібне відновлення й Україна не зможе організувати новий серйозний контрнаступ до 2025 року.